banner1199

banner1197

"Meclis'te türban zaferdir"

Türkiye'de faaliyetlere başlamasıyla tartışma yaratan FEMEN adlı grup AKP, CHP, MHP ve BDP'li erkek milletvekillerine teşekkür etti. Üstü çıplak eylemleriyle ilgi odağı olmayı hedefleyen grubun kurucularından Inna Schevchenko "Meclis'te türban zaferdir" dedi.

GÜNDEM 03.11.2013, 14:31 03.11.2013, 14:04

Meclis'e türban sokulmasıyla eş zamanlı olarak tartışmaların odağı haline gelen FEMEN'den türbana destek açıklaması geldi. 

Kısa bir süre önce Türkiye'de örgütlenme çalışmnalarına başlayan grubun kurucularından Inna Schevchenko Hürriyet Gazetesi'ne konuştu

Schevchenko "Meclis'te türban zafer olduğunu" söyledi.

Kesinlikle bir zafer. Kadınlar siyasi arenada ne kadar çok yer alırlarsa, seslerini ne kadar çok yükseltirlerse, o kadar iyi. Bugün kadın-erkek eşitliğinden bahsediyoruz ama çok iyi biliniyor ki, ortada öyle bir şey yok. Erkeklerin koyduğu yasa ve kurallarla işliyor çarklar. Kadınlar 10 adım gerisinde tutuluyor erkeklerin. 
Schevchenko Meclis'teki erkek milletvekillerine teşekkür etti 
Meclis için bu değişikliği yapanları kutluyorum. Bunun için oy veren erkekleri de tebrik ederim. Umarım bu durumu ‘Kadınlar kapanmak istiyor’ şeklinde bir propogandaya dönüştürerek, yine kadınları bastırmak için bir alet olarak kullanmazlar.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (6)
Batuhan 6 yıl önce
herkes bir başka sayıklıyor... allah sonumuzu hayır etsin..
mdd 6 yıl önce
davulun sesi uzaktan hoş gelir sözüne iyi bir örnek
Alper BEKTAŞ 6 yıl önce
kadınları daha neler bekliyor haberi bile yok türkiye'de ne olup bittiğinden.
yakupcemil 6 yıl önce
bu tam anlamıyla sapla samanın karıştırıldığı bir görüştür...
Ibrahim Tas 6 yıl önce
neyin zaferi bu be kadin ?? elbette kadinda siyaset yapar ama türban senin icin neyin zaferi ????
Mahmut 6 yıl önce
Kadın ve Erkekler nerede eşit'imiş? Avrupa damı hangi Taşın altına baksanız farklılıklar çıkıyor. Mesela maaş erkekler kadınlardan fazla alıyorlar aynı işi yaptıkları halde vs. Avrupalı DANGALAKLAR önce onlar kendi Evlerinin önündeki pislikleri temizlesinler, sonra komşularına baksınlar. Böyle zihniyetler her gördüğü parıltıyı altın zannediyorlar.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P