banner1199

banner1197

Melih Gökçek'e yargı yolu göründü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e yargı yolu göründü. Danıştay 1’inci Dairesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Ankapark'a ilişkin olarak yürütmeyi durdurma kararlarını uygulamayan Gökçek hakkındaki soruşturmaya izin verilmemesi kararını iptal etti.

GÜNDEM 16.04.2016, 15:52 16.04.2016, 18:55
Melih Gökçek'e yargı yolu göründü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakim karşısına çıkacak. 

Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan Ankapark’la ilgili olarak, Ankara 5’inci İdare Mahkemesi ve Danıştay 14’üncü Dairesi tarafından yürütmenin durdurulması kararı verildi.

Gökçek, mahkeme kararlarına rağmen çiftlik arazisinde inşaatlarına devam etti.

Atatürk Orman Çiftliği arazine duyarlı meslek odaları, mahkeme kararlarını uygulamayan Melih Gökçek hakkında defalarca suç duyurusunda bulundu ancak İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermedi

Yargı kararlarını uygulamamak ve görevi ihmalden haklarında yapılan suç duyurusunda İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermeyince Mimarlar Odası konuyu Danıştay’a taşıdı.

Danıştay, soruşturma izni verilmemesine son noktayı kodu.  Danıştay, eksikliklerin giderilmesi gerekiyorsa konu hakkında objektif ve tarafsız bir bilirkişi incelemesi yaptırılmasını oy birliği ile önerdi. 

Danıştay 1’inci Dairesi 10 Mart tarihi itibari ile soruşturma izni verilmemesine ilişkin İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu 2015-380 sayılı kararının kaldırılmasını oy birliği ile karara bağladı.

Haber: Tansev Kara
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
E.Özaydin 4 yıl önce
"Ankarayi parseleyip paseleyip satti......... ek!.. " dedi Bülent arinc , simdi o mahkeme satilan yerlerin hesabini kamu oyu önünde sormalidir ve geri almalidir devletin hazinenen arazilerini , kamu vijdani olarak bunu talep ediyorum
vatandaş 4 yıl önce
Umarım bu vesileyle "soruşturma izni vermeme" saçmalığının da önüne geçilir.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P