banner1199

banner1197

‘Mersin153’ adıyla telefonlara gelen PKK mesajı ile ilgili gelişme

Mersin Belediyesi’nin adı kullanılarak vatandaşların cep telefonlarına gönderilen terör örgütü PKK’nın propagandasının yapıldığı mesajlar büyük tepki çekti. Mesajlarla ilgili soruşturma açılırken Mersin Büyükşehir Belediyesi olayın kendileri ile alakalı olmadığını açıkladı.

GÜNDEM 16.08.2018, 11:42 16.08.2018, 12:00
‘Mersin153’ adıyla telefonlara gelen PKK mesajı ile ilgili gelişme

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu sabaha karşı 'MERSİN153' kullanıcı adı ile vatandaşlara terör örgütü propagandası içeriğinin yer aldığı SMS'lerin atıldığı, olayın kurumla alakasının olmadığını ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, sabaha karşı 04.00-04.30 saatleri arasında 'MERSİN153' kullanıcı adıyla vatandaşlara SMS atarak yasa dışı terör örgütü propagandası yapıldığı belirtildi.

Atılan propaganda içerikli SMS’in Mersin Büyükşehir Belediyesi ve SMS paneliyle herhangi bir ilgisinin olmadığı vurgulanan açıklamada, "Sistemimiz üzerinden herhangi bir giriş tespit edilmemiştir. Siber güvenlik uzmanları ve emniyetimiz konuyla ilgili gerekli çalışmaları yürütmektedir" denildi.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: 

Günaydın Dostlar. Günaydın Değerli Hemşehrilerim; Bu sabah erken saatlerde Belediyemizin Alo 153 hattına girilmiş ve bölücü terör örgütü adına siber saldırı yapılarak bölücü hain terör örgütünü övücü mahiyette bir mesaj yayınlanmıştır.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın açıklamaları şöyle:

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P