banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

MHP'de kurultay tarihi: 18 Mart

1 Kasım seçiminin ardından olağanüstü kongre talebi yükselen MHP'de Devlet Bahçeli muhalefete hodri meydan dedi. Olağan kongrenin 18 Mart 2018'de yapılacağını belirten Bahçeli, muhalifler için "Yeterli imzayı buluyorlarsa buyursun toplasınlar" ifadesini kullandı

GÜNDEM 10.11.2015, 08:47 10.11.2015, 08:54
MHP'de kurultay tarihi: 18 Mart

Bahçeli kongre taleplerine sıcak bakmadıklarını ve bu konuda tavizsiz tutumlarını sürdüreceklerini belirtirken, “Yeterli imzayı buluyorlarsa buyursun toplasınlar. MHP’nin kongresinin ne zaman yapılacağı bellidir. 18 Mart 2018 tarihi de güzel bir tarihtir. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümüdür” dedi.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, Genel Başkanlık için ismi geçenleri yakından izlemeye alan MHP yönetimi, adaylığını açıklayan DYP üyesi Selim Kaptanoğlu’nu partiyi karıştırmaya dönük bir projenin parçası olarak değerlendirdi.

Toplantıda “AKP, ‘kuşa bak kuşa’ diyerek oyalama taktiği uyguluyor. MHP’nin ve CHP’nin parti içi ile meşgul olmasını sağlayarak Anayasa değişikliği, başkanlık siteminin getirilmesi gibi çok önemli konulara muhalefetin odaklanmasını engellemek istiyor. Ancak MHP, Kürşad’ın 40 çeri ile Çin sarayını fethettiği gibi 40 vekille toplumsal muhalefeti gerçekleştirecektir” görüşü dile getirildi.

5'İNCİ KOL FAALİYETİ

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in AKP milletvekili olmasına rağmen partiye dönmek için dava açmasının “amaçlı” olduğu tespitini yapan MHP yönetimi, Bahçeli’nin seçim öncesinde dile getirdiği 5. parti faaliyetinin MHP üzerinden gerçekleştirilmek istendiği düşüncesinde.

Yorumlar (2)
yorumcu 4 yıl önce
2018 biraz erken değilmi sayın başkanım 2058 falan yapın ha? daha ne yüzle ne kadar orda oturmayı planlıyorsunuz anlamadım
Şahin Aydoğan 4 yıl önce
Güreşe doymam lazım artık,neredeyse baraj altında bırakıyordun partini,lütfen istifa et,gençlerin önünü aç,acınacak hale düşme.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P