banner1199

banner1197

MHP'den çağrı heyetine yanıt: Yok hükmündeki kongreye Genel Başkan gitmeyecek

MHP'de olağanüstü tüzük kurultayı sürecini yürüten Çağrı Heyeti'nin kongre davetiyesindeki gündeme "Genel Başkan'ın konuşması" ifadesini yazdı, genel merkez anında tepki gösterdi. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “yok hükmünde” saydıkları bir kongreye Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gitmesinin söz konusu olmayacağını belirtti.

GÜNDEM 26.04.2016, 16:15
MHP'den çağrı heyetine yanıt: Yok hükmündeki kongreye Genel Başkan gitmeyecek
MHP'de mahkeme tarafından olağanüstü tüzük kurultayı sürecini yürütmek için görevlendirilen Çağrı Heyeti'nin kongreye davet mektubunda dikkat çeken bir ifade yer aldı.

İl başkanları ve delegelere gönderilen kurultaya davet mektubunda kongrenin gündemi, saati ve yeri yazıldı.

Mektupta, kurultayın 15 Mayıs günü saat 10'da Büyük Anadolu Oteli'nde toplanacağı belirtildi, Kongrenin gündem başlıkları arasına da "Genel Başkan'ın konuşması" ifadesi yazıldı. Olağan kurultaylarda rutin olarak yer alan bu başlığın tartışmalı bir kongre sürecinde aynen korunması Genel Merkez'in tepkisine  neden oldu. Açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptı.

Yalçın, “yok hükmünde” saydıkları bir kongreye Bahçeli’nin gitmesinin  söz konusu olmayacağını belirtti, muhaliflerin hukuken sakat ve iptal edilecek davalık bir eylem içinde olduklarını ifade etti.

Genel Merkezi'n kongreyi "Hukuk Komedisi" olarak gördüğünü ifade eden Yalçın, “Genel merkezin olmadığı bir yerde kendileri çalıp kendileri oynayacaklar” dedi.

Parti içi muhalefet olağanüstü kurultay hazırlıkları yaparken Genel Merkez, bu çalışmaları suç olarak nitelendiriyor. MHP Yönetimi Ankara 12'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararı iptal ettirmek için Yargıtay'a başvurmuştu.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P