banner1198

banner1197

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli NTV ve Star TV canlı yayınında soruları yanıtladı. Emeklilikte yaşa takılanlar EYT ile ilgili konuşan Bahçeli, "Şu an için bunun çıkması mümkün değil. Hele hele seçime 10 gün kala böyle popülist bir politika da uygulanmaz." dedi

GÜNDEM 30.03.2019, 10:50 22.04.2019, 20:53
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Eğer idamla ilgili adım atılacaksa MHP bu konuda var. Meclis'e geldiği taktirde MHP idamın tekrar getirilmesi açısından olumlu oy kullanır." dedi.

Bahçeli, Star TV-NTV ortak yayınında soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

10 Mart iddiaları
"Bunların nereden kaynakladığı konusunda bir şey ifade etmekte zorluk çekersiniz. Çünkü bu bilgilere erişmek lazım. Ama ortaya konulan görüşler, davranışlar bir toplumsal hareketliliği ve bir gerginliği yaratmaya yönelik. Böyle olursa sokak hareketleri olur. Bu başladığı zaman yakma, yıkma, cepheleşmeler, çatışmalar olur. Bunlar Türkiye'de bir krizi, kaosu ve hatta geçmişteki örneklere bakarsak bir darbeyi çağırtır. Nitekim CHP'nin bir yetkilisi 10 Mart'ı gündeme getirdi. 10 Mart önemli bir tarihtir. '10 Mart'ta bir şeyler olacak'. Bugün 19 Mart ne oldu acaba Türkiye'de? 10 Mart'ı niye telaffuz ediyorsunuz? Geçmiş dönemde 9 Mart olayı vardı. Bu önemli bir olaydı. Bir darbe teşebbüsüydü. Onun bir tane yöneticisi vardı kod adı Yavuz'du. Hava Kuvvetleri Komutanı Muhsin Batur'du. Diğer birçok gazeteciler vardı. Şimdi durup dururken bu 10 Mart'ı niye... 9 Mart'ı söylese deşifre olacak, 10 Mart'ı söyleyince acaba ne olacak sorusu geliyor."

"Buraya bir çağrı mı yapıldı?" sorusuna Bahçeli, "İşte bunlar nedir? 'Bu söylemler yanlıştır' diyorum. Bunu denemek isteyen varsa ortaya çıksınlar, Türk milleti 15 Temmuz'daki verdiği cevabı kat kat verecektir. Bundan emin olsunlar. Türkiye'yi bu aşamada bir beka meselesiyle karşı karşıya bırakamayız. Türkiye'nin düşmanlarını iştahlandıramayız, Amerika'yı heveslendiremeyiz. Afrin, Fırat olsun, bunlarda geri adım atamayız. Bütün bunların hepsini düşünürken o zaman bir mahalli idareler seçimlerini bahane etmek suretiyle Türkiye'yi germenin bir manası yok. Buyrun seçime girelim." karşılığını verdi.

İdam açıklaması
Hiçbir zaman idamın kalkmasından yana olmadık. Eğer idamla ilgili adım atılacaksa MHP bu konuda var.

Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin ifadeleri
Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, silahın menşesi ve üzerindeki yazıları hatırlatarak, "Bunu bir manyak, bir sapık yapamaz. Ama bir sapığı, bir manyağı bulup görevlendirebilirler. Bunun arkasını bulmak lazım." dedi.
Müslüman coğrafyasının karıştırıldığını belirten Bahçeli, "Siz de kalkıyorsunuz artık ağzından mı kaçtı, şuurlu bir şekilde mi söyledi. 'İslam'dan kaynaklanıyor' diyorsunuz terör. Bu ne büyük bir talihsizlik." ifadesini kullandı.
Bahçeli, dünyanın bu kadar çatışma, kargaşa ortamı içerisinde bir çözüm bulması gerektiğini, dünya ülkeleri ve milletleri ile aydınlarının, insanlığın huzuru projesini geliştirmesi gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idama ilişkin açıklamasıyla ilgili de Bahçeli, "Eğer idamla ilgili bir adım atılacaksa MHP bu konuda var. Meclis'e geldiği taktirde MHP olumlu oy kullanır, idamın tekrar getirilmesi açısından." dedi.

Mansur Yavaş hakkındaki iddialar
Eski MHP’li olarak CHP’nin adayını tanımlamak yanlıştır. MHP’den oy çelmek için düşünülen bir kavramsa yanlıştır. Bir takım olaylar var. Yargı yolu sonuçlanıncaya kadar, Türkiye’nin gündemine oturdu. Kendilerinin yaptığı açıklamaların yetersizliği de dikkat alınırsa bu şahıs adaylıktan çekilmelidir. Bu şahsa da zarar verir. Siyasete de zarar verir. Kemal Kılıçdaroğlu bu şahsı getirdiği gibi siz buradan ayrılın da demelidir. Bir hukuki boyut var bir siyasi boyut var. Hukuki boyutu kısa sürede sonuçlandırmak mümkün değil gibi gözüküyor. Ama siyasi boyutu dikkate alınmalıdır.

Eğer seçilirse mahkeme de karar verdi, ne olacak? Mahkeme karar verirse mecburen ayrılacak. Yerine ne gelecek? Başkenti böyle bir sıkıntıya sokmak doğru mu? Bir adım atılmasının lazım. Getiren, Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisindeki bu yanlışı düzeltmesi lazım.

Beka tartışması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Asıl beka sorununun, Türkiye'nin üretimden koparılması olduğu" ifadesinin anımsatılması üzerine Bahçeli, şöyle devam etti:
"Sürekli olarak bazı kavramlarla Türkiye'yi tahrik ediyor Kılıçdaroğlu. Çok yanlış değerlendirmeler içerisinde bulunuyor. Bunları söylerken de yüz ifadesine baktığınızda intikam, kin var, birilerini yıkmak arzusu var. Bir yere varmak istemiyor. Acaba kendisine böyle bir görev mi verildi? Böyle bir görev verilmişse kendisinden sonra neler olacak, bu konuda bir bilgi var mı? Türkiye'yi karıştırmanın bir ana muhalefet, - ana muhalefet kalmadı - Meclis'te iktidardan sonra en fazla milletvekili çıkarmış olan parti var. Onun analığı kalmadı. Analığı kalmayınca memleketi de evlat olarak göremiyor, sahiplenemiyor. Devletin varlığını kabullenemiyor. Bir yanlışa doğru gidiyor. Bundan  çıkması lazım. "

Binali Yıldırım açıklaması
Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Her türlü görüşmemizde söylüyoruz. Yalnızca Binali Yıldırım için değil. Milliyetçi Hareket Partililer, varsa ilk başka kendi adaylarına, yoksa da Cumhur İttifakı'nın adayına oy verecektir. O yüzden Binali Yıldırım'a destek vereceğiz.

Emeklilikte yaşa takılanlar
Şu an için bunun çıkması mümkün değil. Hele hele seçime 10 gün kala böyle popülist bir politika da uygulanmaz. Ama seçim sonuçları belirlenir, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kalıcı istikrar sağlayıcı güçle yoluna devam ederse bu konuyu da çözmesi için tavsiyelerde bulunulabilinir.

HDP Eşbaşkanı Temelli'nin sözleri
Sandıkta ittifak sözü bir kandırmadır. 

HDP seçmenin tavrı
Tarihi bir hataya tekrar düşülmemeli. MHP'de birçok Kürt kökenli arkadaşımız var. 

İndirimli satış polemiği
Halkın bazı zorlukları var, bunları çözmemiz lazım.

Tank palet fabrikası tartışması
Türkiye'de siyasette bir yalan tüzgarı başladı. Kimi dahil edersen et Türkiye'de üretilen silaha ihtiyaç var. Özelleştirme değil, kiralama.

İyi Parti'deki eski MHP'liler
Kızgınlıklar, kırgınlıklar geçtiğinde geri dönüşler olur. 

Yeni parti iddiaları
Çok denemeler oldu, hiçbiri netice vermedi. Ortada gözüküyorlar ama uçta duruyorlar.

S-400
Bundan vazgeçemezsiniz, alınmalı. Tek yandan Amerika'ya bağımlı bir ülkenin savunması olmaz."
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P