banner1199

banner1197

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: Tuzağa düşmeyeceğiz, düşürmeyeceğiz

MHP İzmir Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara’da 95 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla alakalı olarak, “Maalesef yanı başımızda, komşumuzda oluşanları ülkeye yansıtmak isteyen çabalar var. Bu tuzağa düşmeyeceğiz, düşürmeyeceğiz”

GÜNDEM 11.10.2015, 13:12 11.10.2015, 13:13
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural: Tuzağa düşmeyeceğiz, düşürmeyeceğiz

Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Almanya’nın Köln kentinde temaslarda bulunan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara’daki saldırıyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu. Vural, “Maalesef, gerçekten çok üzücü ama son derece de düşündürücü güzel ülkemin geldiği bu nokta. Aslında Sayın Genel Başkanımız bu konuda uyarılarını yapmıştı. Güvenliği böyle bir ortamda seçime gitmenin, iç savaş kışkırtıcılığı yapılan böyle bir ortamda egemenliğimizin, açıkçası Başbakan tarafından egemenliğimizin dahi sağlanamadığı yerlerle ilgili ifadeler dikkate alındığında her türlü provokasyon olabileceğini Sayın Genel Başkanımız ifade etti. Ve hükümete de, AK Partiye şu uyarılarda bulundu. ‘Bakın, böyle bir ortamda seçime gitmek seçim güvenliğini sağlamak büyük riskler oluşturur, provokasyona uygun bir alan oluşturur. Gelin Türkiye’yi selametle seçime ve sonrasına götürebilecek dört ilke üzerine mutabakata varan bir hükümet kuralım’ iradesine ‘hayır’ dediler. Gerçekten ve bugün Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu tespit ve teşhis maalesef haklı çıktı” sözlerini kullandı.

“ÇÖZÜM SÜRECİNİN TERÖR ÖRGÜTÜNÜ GÜÇLENDİRDİĞİNİ SÖYLEDİK”

“Bundan önce de çözüm sürecinin bir terör örgütünü güçlendirdiğini söylediğimizde bizi paranoyak olarak görenler bugün terörün acımasız yüzüyle karşı karşıya” diyen Vural, “Yine aynı şekilde bu seçimin yapıldığı ortamı ve bu gidişatı dikkate alarak böyle bir ortamda seçim güvenliği provokasyonlarla zedelenir, toplumu birbirine kırdırma provokasyonları yapılabilir. O zaman, ‘Ey AK Parti gelin Türkiye’yi böyle bir ortamda seçime götürmek yerine Türkiye’yi hükümetsiz bırakmadan bir hükümet oluşturalım ve dört ilke üzerine mutabakata varalım’ çağrılarımıza kulak tıkayanların ‘İlle de seçim, ille de seçim diyenlerin’, ‘400 vekil vermediniz’ diyerek tekrar seçim diyenlerin maalesef böyle bir ortamda, yaşanan bu üzüntülü durumda gelecekleri, göremediklerini de esefle müşahede etmiş bulunmaktayız” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ MAALESEF TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HESAPLAŞMA ALANI HALİNE GETİRİLDİ”

Vural, “Ülkemiz, maalesef terör örgütlerinin hesaplaşma alanı haline getirildi” diyerek, “Maalesef yanı başımızda, komşumuzda oluşanları ülkeye yansıtmak isteyen çabalar vardı. Bu tuzağa düşmeyeceğiz, düşürmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Allah milletimize başka bir acı vermesin ama her şeyden önce devletimizi yönetenlere akıl fikir versin” sözlerini kaydeden Vural, “Dolayısıyla seçim ve koltuk meselesi yerine gerçekten Türkiye’nin güvenliğinin dikkate alınması gerekiyordu. Bir siyasi ihmal amacıyla böyle bir ortamda seçimi zorlayanların aslında oluşturduğu bu ortamın terör örgütlerinin at koşturmasına zemin hazırladığını da bu vesilesiyle görmüş oluyoruz. Bu bakımdan herkese Sayın Genel Başkanımızın bu konularda yaptığı uyarı ve açıklamaları doğrultusunda bunları ele almaları ve yaptığımız uyarıların ne kadar haklı olduğunu da ortaya koymaktadır. Ama maalesef yine acı duyan milletimiz olmaktadır” diye konuştu.

Vural son olarak “İnşallah yine 1 Kasım’da millet iradesi tecelli ederek kamu düzeninin sağlandığı ve inşallah böyle kanlı tabloları yaşamayacağımız bir dönemi milletimiz yaşatmalıyız. Bu sorumluluk içerisinde hareket etmemiz gerekiyor” sözlerini dile getirdi. İHA

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P