banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Milli Savunma Bakanı Canikli, ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e gitti. Canikli, NATO Karargahında NATO ve Türkiye Daimi Temsilciliği yetkililerince karşılandı. Milli Savunma Bakanı Canikli, toplantı kapsamında bu akşam saat 20.00'da ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek. Görüşmede Türkiye'nin terör örgütlerine karşı başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ve bölgedeki son gelişmeler ele alınacak.

GÜNDEM 14.02.2018, 16:04 14.02.2018, 16:04
Milli Savunma Bakanı Canikli, ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşecek

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi. Canikli, TSİ 20.00'de ise ABD Savunma Bakanı James Mattis ile görüşecek.

Canikli, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği NATO Karargahı'nda NATO ve Türkiye Daimi Temsilciliği yetkililerince karşılandı. 

Programı kapsamında ilk olarak NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşen Bakan Canikli, ABD Savunma Bakanı James Mattis, İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ve İspanya Savunma Bakanı Maria Dolores de Cospedal ile ayrı ayrı bir araya gelecek, Nükleer Planlama Grubu Savunma Bakanları Oturumu'na katılacak.

Canikli'nin, ABD Savunma Bakanı Mattis ile görüşmesi TSİ 20.00'de gerçekleşecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin Afrin ilçesini işgal eden terör örgütü PYD/PKK'ya yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın değerlendirileceği görüşmede, bölgedeki gelişmeler ele alınacak.

Milli Savunma Bakanı Canikli, daha sonra Kuzey Atlantik Konseyi Toplantısı Savunma Bakanları Oturumu'na iştirak edecek.

Aile fotoğrafı çekiminde de yer alacak Canikli'nin, ilk günkü programı NATO Savunma Bakanları çalışma yemeğiyle sona erecek.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P