banner1199

banner1197

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Göbeğimizi kendimiz kesebilecek durumdayız

ABD'nin güvenli bölge konusundaki oyalama taktiğine karşı Milli Savunma Bakanı'ndan yeni açıklama geldi. B, C planımız var diyen Hulusi Akar, "Kendi göbeğimizİ kesecek durumdayız" dedi

GÜNDEM 03.09.2019, 13:55 03.09.2019, 13:56

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İzmir'de konuştu. Hedefinde PKK vardı, mesajı ise Amerika'ya verdi.

Amerika ve Türkiye güvenli bölge için Ağustos ayında 3 gün toplantı yaptı. Mutabakata varıldı ancak somut adım atılmadı. Türkiye'nin istedikleri henüz yerine getirilmedi.

Güvenli bölge konusu Menbiç'teki oyalama sürecini hatırlattı. Türkiye, yurt içinde ve dışında PKK'ya karşı operasyon yürütürken Amerika, PKK'ya destek vermeye devam etti. Teröristleri sınırdan uzaklaştırmak yerine silah sevkiyatı yaptı. Son 10 günde bölgeye 140 TIR dolusu silah PKK'ya ulaştırıldı. Sevk edilen silahların arasında güdümlü hassas füzelerin de olduğu ifade ediliyor.

PKK'lı teröristler, isim değiştirerek "Yerel Askeri Meclis" maskesi altında sınırda faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin kapatılmasını istediği tünel ve mevziler de yerinde duruyor.

Akar'ın mesajlarında Doğu Akdeniz'de vardı. İyi komşuluk ilişkisine vurgu yapan Bakan, "Gerektiği durumda hazırlıklarımız tam" dedi.

Konuşmaların ardında bakan ve komutanlar 121. Jet Eğitim Filo Komutanlığına geçti. Uçuş brifinginin ardından Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz, 121. Jet Eğitim Filo Komutanı Albay Mustafa Başlı ve pilotlar uçakların başına geçti.

Bakan T-38 jet eğitim uçağı ile Ege Denizi üzerindeki dörtlü kol uçuşuna katılarak "2019-2020 Uçuş Eğitim Yılı"nın açılışını yaptı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P