banner1199

banner1197

Muhabir Dilek Doğan bildirdi: İşte YSK verilerine göre Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı

Ulusal Kanal Muhabiri Dilek Doğan, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki son oy farkını bildirdi. Doğan, "İl Seçim Kurulu, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasındaki son oy farkını açıkladı. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı, 13 bin 992 oldu. Halen de Ekrem İmamoğlu önde. Güncel rakamlara göre, İmamoğlu 4 milyon 170 bin 488 oy, Yıldırım da 4 milyon 156 bin 496 oya sahip." dedi

GÜNDEM 11.04.2019, 12:59 23.04.2019, 01:39
Muhabir Dilek Doğan bildirdi: İşte YSK verilerine göre Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı

Ulusal Kanal Muhabiri Dilek Doğan, Umut Tezerer'in sunduğu Gün Ortası programında resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu ile AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım arasındaki son oy farkını açıkladı.

Dilek Doğan şunları söyledi:

"Geçersiz oyların sayımı, devam ediyor. 319 bin 500 oyun sayımında sona yaklaşıldı. Şu anda sadece İstanbul Maltepe'de sayım yapılıyor. Büyükçekmece'de ise hala itirazlar devam ediyor. Orada şaibe olduğuna dair iddialar var. Sahte seçmen iddiaları... 

Geçersiz oyların yüzde 97.2'sinin sayımı bitti. Şu anda Avcılar'da da sayım bitti. Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bütün geçersiz oylar sayıldı ve İl Seçim Kurulu'na da bu konuda bilgi verildi. 

İl Seçim Kurulu, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasındaki son oy farkını açıkladı. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki son oy farkı, 13 bin 992 oldu. Halen de Ekrem İmamoğlu önde.

Güncel rakamlara göre, İmamoğlu 4 milyon 170 bin 488 oy, Yıldırım da 4 milyon 156 bin 496 oya sahip. 

Gözler, şu anda Büyükçekmece'de. Çünkü, orada şaibe iddiaları var ve Ekrem İmamoğlu, son açıklamasında 'İnsanların zihinlerini bulandırmaya çalışıyorlar' demişti. 'Böyle bir şey yok' demişti. Aradaki oy farkından bahsetmişti."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P