banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Murat Eren tahliye oldu

Murat Eren tahliye oldu.Kumpas davalarından cezaevinde kalan son asker de özgürlüğüne kavuştu. Askeri Yargıtay, eski kara pilot yüzbaşı Murat Eren'in tahliyesine karar verdi. Avukat Hüseyin Ersöz, Murat Eren'in birkaç saat içinde özgür kalacağını belirtti.

GÜNDEM 17.08.2016, 16:23 17.08.2016, 22:35
Murat Eren tahliye oldu

Kumpas davalarının cezevindeki son mağduru Murat Eren, 3 yıl 3 ay 6 gün süren tutsaklığın ardından özgürlüğüne kavuştu. 

Eski kara pilot Yüzbaşı Murat Eren'in avukatı yeniden yargılama ve Eren'in tahliyesi edilmesi için Askeri Yargıtay'a başvuru yaptı. Talebi değerlendiren Askeri Yargıtay, Murat Eren hakkında tahliye kararı verdi. 

Eren'in avukatı Hüseyin Ersöz, “Askeri Yargıtay, Murat Eren hakkında yargılamanın yenilenmesi ve infazın durdurulması kararı verdi" ifadelerini kullandı.

Eren'in tahliye kararı sosyal medyanın 1. gündemi oldu. Twitterde açılan "Murat Eren" eiketi 1'nci sıraya yükseldi. Kısa bir süre içinde Murat Eren için 14 bin 200'den fazla tweet atıldı. 

Hakkında tahliye kararı verilen Yüzbaşı Murat Eren kumpas olduğu ortaya çıkan Atabeyler davasının tek tututklu sanığıydı. 

MURAT EREN'İN EŞİNDEN İLK TEPKİ

Hande Eren, kocası Murat Eren'in tahliyesinin ardından sosyal medya hesabından, "Eveeeeetttttttt evet eveeet" diye yazdı.


Murat Eren'in eşi cezaevine geldi

Kamuoyunda "Atabeyler Davası" olarak bilinen davanın tek tutuklu sanığı olan eski Kara Pilot Yüzbaşı Murat Eren, Kartal Açık Ceza ve İnfaz Kurumu'ndan tahliye oluyor. Tahliye kararının ardından Eren'in eşi, Hande Eren cezaevi önüne geldi. Hande Eren burada kısa bir açıklama yaparak, "Mutlu haberi aldık. Öncelikle Yargıtay yeninden yargılama ve infazın durdurulması yönünde karar verdi. Bu bizi çok sevindiren bir haber oldu. Buraya koşa koşa geldik. Fakat biraz prosedür uzayacak. İki defa yargılandığı için hem askeri mahkemeden hem de sivil mahkemeden ceza aldığı için şu an bunlarla ilgili prosedürler devam ediyor. Ben yine burada beklemeye devam edeceğim. Bugün olmaya bilir, belki bir kaç günü bulabilir ama bu bizim için çok güzel bir haber. Yeniden yargılanma istiyorduk hep zaten. Sonunda bu haberi aldık. Bizim için mutlu keyifli bir haber" dedi. 

Eren, avukatlarının gerekli temasları kurmaya çalıştığını ifade ederek, "İnşallah yetişirse aramıza bir kaç saat içinde katılacak" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (4)
Sibel 3 yıl önce
Beren'in ve annesinin gözü aydın.Adalet geçte olsa yerini buldu.Murat Eren'e çok gecmiş olsun.Çok sevindim.
Bilgehan 3 yıl önce
Burak büşra murat bey ve anneleri için çok sevindim.Murat bey adam gibi adamdır.yazık oldu 10 yılına..
Recep Topbaşı 3 yıl önce
Geçmiş olsun. Devletimiz Vatan sever komutanlarımızdan özürdilesin.
Ahmet özer savaş 3 yıl önce
Gözünüz aydın. Aydınlıklara ,şeffaflığa,adalet herkese lazım. Kahrolsun haksızlık yapanlar
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P