banner1199

banner1197

Musul'a hava saldırısı

GÜNDEM 12.06.2014, 13:38 12.06.2014, 16:44
Musul'a hava saldırısı
Irak Ordusu, Musul'a hava saldırısı düzenledi... Irak Hava Kuvvetleri, Musul'daki IŞİD teröristlerine ait hedefleri bombaladı.
IŞİD’in Türk konsolosluğunu basarak çalışanları rehin almasının ardından Türkiye bölgede keşif uçuşu yapmaya başladı.

Al Jazeera Türk'ün ulaştığı askeri kaynakların verdiği bilgiye göre keşif uçuşları Çarşamba günü başladı. Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti komutanlığından kalkan keşif uçakları Musul ve çevresinde keşif uçuşu yaptı.

İHA'LAR DA BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Keşif uçaklarıyla birlikte Batman'daki hava üssünde konuşlandırılan insansız hava araçları da bölgeye gönderildi. Bölgeden alınan anlık görüntüler Türiye'deki merkeze gönderildi ve elde edilen bilgiler Bağdat ile de paylaşıldı.

OPERASYON İÇİN YER TESPİTİ YAPILIYOR

Kaynaklar, keşif uçuşlarının Irak hükümetiyle koordineli olarak planladığını ve yapıldığını söylüyor. Keşif uçuşlarının bugün de sürmesi bekleniyor. Yetkililer keşif uçuşlarının olası bir operasyon için yer tespiti ve operasyon planlaması için yapıldığını aktardı.

Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı Türkiye'nin en büyük hava üslerinden biri. Daha çok PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda kullanılan üs son zamanlarda Suriye sınırındaki keşif uçuşlarında da kullanılıyor.

Yorumlar (3)
ABREK 5 yıl önce
dun neredeydi̇ bu ucaklar ve askerler..
BÜLENT BİLGİN 5 yıl önce
eee bayrağini koruyamayan tsk mi bombalayacakti...
ahmet oflaz 5 yıl önce

Ittifak şudur ;tayyip barzani işid hepsinin hedefinde ırak merkezi yönetim lideri maliki dir
Bu siyasi stratejik ve işide göre islam hedeflidir
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P