banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'ten 'alarm' açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda güvenlik alarmı seviyesinin yükseltildiğini bildirdi

GÜNDEM 22.03.2016, 14:36 22.03.2016, 17:45
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'ten 'alarm' açıklaması

Stoltenberg, yayımladığı yazılı açıklamada, Brüksel'deki saldırılar  karşısında derin üzüntü duyduğunu belirtti. Bu kara günde müttefikleri  Belçika'nın yanında olduklarını vurgulayan NATOGenel Sekreteri, "Bu bizim  değerlerimize ve toplumumuza dönük  korkakça bir saldırıdır. Terörizm demokrasiyi  mağlup edemeyecek ve özgürlüklerimizi elimizden alamayacak." ifadesini kullandı.

Brüksel'de bulunan NATO Karargahı'nda alarm seviyesinin  yükseltildiğini kaydeden Stoltenberg, tetikte kalmayı ve durumu çok yakından  takip etmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bu Sabah Zaventem Havalimanı ve  Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen terör saldırılarında en az 26 kişi ölmüş,  136 kişi yaralanmıştı. Saldırıların ardından terör tehdidi seviyesi en üst düzeye  çıkarılmıştı. Bu çerçevede Zaventem Havalimanı boşaltılmış, tüm seferler iptal  edilmiş ve metro istasyonları kapatılmıştı.

Belçika Başbakanı Charles Michel, saldırılardan sonra yaptığı ilk  açıklamada, soğukkanlı olunması ve dayanışma içinde davranılması çağrısında  bulunmuştu.

Saldırıların ardından birçok Avrupa ülkesi de alarma geçmişti.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P