banner1199

banner1197

Necdet Özel hakkında suç duyurusu

GÜNDEM 11.06.2014, 13:38 11.06.2014, 12:40
Necdet Özel hakkında suç duyurusu

 HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde 43 yaşındaki emekli jandarma astsubay Dinçer Kömoğlu, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'ndaki Türk bayrağının gönderden indirilmesi olayıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve 2'nci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Nejat Bilgin hakkında suç duyurusunda bulundu.
İskenderun Adliyesi çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan emekli astsubay Dinçer Kömoğlu, hizmet süresinin 11 yılının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde geçtiğini belirterek, "Sayısız çatışmalara girdim. Birçok silah arkadaşımı şehit verdim. Birçok silah arkadaşım da gazi oldu. Ben bu gün hayattaysamsadece kader diyorum. Şanlı bayrağımızın dalgalanması için silah arkadaşlarımla yıllarca canımızı ortaya koyduk" dedi.


'DEHŞET VERİCİ'


Türk Bayrağının gönderden indirilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Kömoğlu şunları söyledi:

"Kurtuluş Savaşı'nda dedelerimiz şehit olurken dahi şanlı bayrağımızı yere düşürmeyip silah arkadaşlarına teslim etmeden şehadet şerbetinden içmemişlerdir. Bugün sözde huzur ortamında PKK'lı teröristler tarafından Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı araç kontrol bölgesinde bulunduğu iddia edilen Türk bayrağı indirilebiliyorsa, olası bir savaş halinde Türk Silahlı Kuvvetleri ülkenin savunma teminatını nasıl verebilecektir? Verilse dahi bu teminat ne kadar inandırıcı olacaktır? Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Diyarbakır'daki dehşet verici bu acizliğinden ve şanlı bayrağımızın itibarsızlaştırma girişimine engel olamadıklarından dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'den ve Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanı'ndan davacı oldum. Bu komutanların yaşanan ihmalden dolayı cezalandırılmasını istiyorum." DHA

Yorumlar (7)
emre erten 5 yıl önce
yüreğine sağlık astsubayım.
vatansever 5 yıl önce
bu ne ihmaldi nede tesadüf;bu düpedüz ulusa karsi islenmis cinayet bayragin indirilmesi!!!!!!!!!!!!
st 5 yıl önce
Gerçek komutan işte bu
bülent bilgin 5 yıl önce
dilekçeyi verdiğin adam kim...ne sonuç çıkacak. takipsizlik...devlet bitti...
Ali Haydar 5 yıl önce
Yüreğine sağlıkta astsubayım memlekette savcı kalmamış PİYON NECDETİ kime şikayet ettiniz. Allah kolaylık versin...
TC Haluk Kurtman 5 yıl önce
Yorum yok, ancak kanaatim ve inancım var.YÜCE DİVAN da yargılanacaklar ve bu ihanetin hesabını mutlaka verecekler.
Naile 5 yıl önce
Helal sana be!
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P