banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

New York Times: Erdoğan'ın ulusalcılara ihtiyacı var

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Erdoğan’ın ulusalcılara ihtiyaç duyduğunu yazdı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Erdoğan yurtseverler tarafından ele geçirildi” sözlerini alıntılayan makalede, “Erdoğan yeni müttefiklere gereksinim duyduğu için ulusalcılar ve orduyla işbirliği yapıyor” ifadeleri kullanıldı.

GÜNDEM 05.07.2016, 18:03
New York Times: Erdoğan'ın ulusalcılara ihtiyacı var

Amerikan New York Times gazetesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ulusalcılara ihtiyacı olduğunu yazdı.

"Türk lider Erdoğan, yeni düşmanlar ediniyor ve eski dostlarını üzüyor" başlıklı makalede Erdoğan’ın son bir sene içinde yaşadığı değişim süreci anlatıldı.

Erdoğan'ın son bir yılda izlediği politikalarla ulusalcıları dirilttiğini öne süren New York Times, bu durumu Erdoğan'ın yeni müttefikler araması şeklinde yorumladı. 

Makalede, Erdoğan’ın eskiden mücadele ettiği güçlerle bugün işbirliği yaptığı belirtilirken, Erdoğan’ın gücünü korumak için ulusalcılara ihtiyaç duyduğu aktarıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Erdoğan için söylediği “yurtseverler tarafından ele geçirildi” ifadesini alıntılayan makale, Vatan Partisi’ni “orduya yakın milliyetçi parti” olarak niteledi.

Perinçek’in darbe teşebbüsü suçlamasıyla uzun süre hapiste kaldığı belirtilirken, son dönemde serbest bırakıldığı vurgulandı.

New York Times ayrıca, Erdoğan ve AKP’nin dış politikada değişiklik sinyalleri vermesine de değindi.

Rusya ve İsrail’le yakınlaşmanın ‘yeni bir sayfa açma stratejisi’ olduğu ve Mısır gibi ülkelerin de bunu izleyebileceği belirtildi.
  
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P