banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Nusaybin'deki operasyonda teslim olan teröristler arasında Zehra K. da var

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teslim olan PKK'lı 25 terörist sağlık kontrolünden geçirildi. Teslim olan teröristler arasında bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan Zehra K.'nın da yer aldığı tespit edildi

GÜNDEM 25.05.2016, 09:09 25.05.2016, 09:16
Nusaybin'deki operasyonda teslim olan teröristler arasında Zehra K. da var

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde teslim olan 25 terörist sağlık kontrolünden geçirildi.

Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı kadın 25 terörist, ilçedeki bir spor salonuna getirildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen teröristlerin, daha sonra Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüleceği belirtildi.Teröristler, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilecek.

Öte yandan teslim olan teröristler arasında, bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan terör örgütü mensubu Zehra K.'nın da yer aldığı belirlendi.Operasyonda günlüğüne ulaşılan Zehra K., örgütün sözde yöneticilerinin kendilerini piyon olarak kullandığını, birçok arkadaşının öldüğünü, kendisini bekleyen sonun da ölüm olduğunu anlatmış, “Bu notlar, kimin eline geçerse lütfen aileme yetiştirin. Bu istek vasiyetimdir. Olmazsa mezarımda rahat uyumam valla. Ben Zehra K.” ifadelerini kullanmıştı. Mehmetçik, daha sonra günlüğü Zehra K.'nın ailesine teslim etmiş, baba Mehmet K., kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunmuştu. (AA)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P