banner1199

banner1197

O komutanların orduevlerine girişi yasak

GÜNDEM 05.06.2014, 00:01 04.06.2014, 23:12
O komutanların orduevlerine girişi yasak
Türk ordusuna yönelik tertiplere karşı mücadele eden komutanların orduevlerine girişine konulan yasak uzatıldı. Donanma eski Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, Deniz Harp Okulu eski komutanı emekli amiral Türker Ertürk ve emekli general Naci Beştepe'nin Mayıs ayında dolan Orduevlerine giriş yasağı Kasım 2014'e kadar uzatıldı.

Tertiplere karşı mücadele etmenin cezası orduevlerine giriş yasağı oldu.

Türk Ordusuna kurulan "kumpas"lara karşı kararlı mücadele yürüten komutanlara yönelik orduevlerine giriş yasağının belli periyotlarla uzatıldığı öğrenildi.

Donanma eski Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, Deniz Harp Okulu eski komutanı emekli amiral Türker Ertürk ve emekli general Naci Beştepe'nin Mayıs ayında dolan Orduevlerine giriş yasağı Kasım 2014'e kadar uzatıldı.

Odatv'ye konuşan emekli amiral Türker Ertürk, "Bana, Nusret Güner ve Naci Beştepe komutanlarımıza verilen bu ceza ülkenin geleceğine de verilmiştir. Ülke maalesef 'fiilen' bölünmüştür. Güneydoğu bizden adım adım koparılmaktadır. TSK terörle mücadele etmiyor. Bugün Mustafa Kemal'in ordusunun en tepesinde yanlış işler yapılıyor." dedi.

Ordu evine giriş yasağı bulunan komutanlar Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk gibi tertip davalara karşı duruşlarıyla biliniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
ali karaduman 5 yıl önce
genel kurmay başkanlığı isim olarak kaldı işlevbsiz ve ne yapacağını bilmez haşde hükümete biat etdi ne beklenirki
18°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P