banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Özel ile Erdoğan arasında 'çok sert diyalog' iddiası

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in sağlık sorunları gerekçesiyle 10 günlük izin alması üzerine gündeme çarpıcı iddialar gelmeye başladı.

GÜNDEM 11.05.2015, 13:52 11.05.2015, 14:16
Özel ile Erdoğan arasında 'çok sert diyalog' iddiası

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in sağlık sorunları gerekçesiyle 10 günlük izin alması üzerine gündeme çarpıcı iddialar gelmeye başladı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Abdullah Gül'ün eski danışmanı Ahmet Takan bugünkü yazısında Devlet koridorlarında Özel ile Erdoğan arasında geçen “çok sert bir diyalogdan" bahsedildiğine değindi. "Artık Ankara’nın koridorlarında saklanamayan bir gerçek var" diyen Takan iplerin koptuğunu belirtti.

Takan'ın iddialarını içeren yazının bir bölümü şöyle:

Özel ile Erdoğan arasında ipler nasıl koptu?..

Bakmayın!.. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e ilettikleri geçmiş olsun mesajlarına. Özel, sağlık durumunu gerekçe göstererek görevi Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar’a bıraktı ama devletin zirvesinde fırtınalar kopuyor. Olayı, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in “ordu Suriye’ye girecek” şok açıklamasına kısmen bağlayanlar oldu. Yalnızca Necdet Özel’in değil, tüm komuta kademesinin çok uzun süredir sıkıntısı, Hükümetin Suriye baskısı. Bataklığa girip saplanmanın nelere mal olacağı belki yüzlerce kez anlatıldı Recep Erdoğan’a. Ama oyları eriyen Erdoğan ve AKP’yi kurtaracak, milliyetçi muhafazakâr oyları tekrar iktidara bağlayacak bir başarı destanı gerekiyordu. Erdoğan, bu sefer Musul için zorladı Genelkurmayı. Hem de PKK’nın ayaklanma hazırlıkları son aşamasındayken. Necdet Özel ve komuta kademesi sonu belli olmayan bu macera seçeneğine de direndi. Devlet koridorlarında Özel ile Erdoğan arasında geçen “çok sert bir diyalogdan” bahsediliyor, “Necdet Özel, Necip Torumtay örneğinde olduğu gibi kamuoyunu derinden sarsacak istifa yolunu seçmedi. Kendine has bir üslupla mesaj verdi” deniyor. Artık Ankara’nın koridorlarında saklanamayan bir gerçek var. İpler koptu!..

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
vatansever 5 yıl önce
keyfine göre beyefendi savas aciyor,bizim davamiz olmayan ise burnunu sokuyor,Allah askina buna dur diyen bir vatanini seven kul yokmu????
Yusuf Turan 5 yıl önce
başka ülkelerin iş içlerine burnunu sokan onlara savaş açmak isteyen bir hükümetimiz var acaba bu işleri video oyunları ile mi karıştırıyor ?
tsk ne kadar dayanabilecek bu istikrarsızlığa ? bir an önce aklı başinda halkını vatanını seven bir lidere ihtiyacımız var ama bu adamlardan kurtulmak imkansız koalisyon ile tekrar kalacaklar başımızda . ve o koalisyon edecekleri partiler de zaten muhalefet değiller aynı tas aynı hamam devam edecekler yıkımlarına .
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P