banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Perinçek Alman ve Suudi basınına konuştu: Türkiye'nin Asya'ya yönelişi şimdi daha kararlı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Alman ve Suudi Arabistan basınına konuştu. "Amerika'nın Batı Asya'da yenildiğini" söyleyen Perinçek, "Türkiye'nin Asya'ya yönelişi şimdi daha kararlı" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 13.01.2020, 21:52 13.01.2020, 22:01
Perinçek Alman ve Suudi basınına konuştu: Türkiye'nin Asya'ya yönelişi şimdi daha kararlı

Gündemi Alman ve Suudi basınına değerlendirdi, "ABD'nin yenildiğini" söyledi, "Türkiye'nin Asya'ya yönelişi şimdi daha kararlı" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Alman basın organı Jungeuropa'da söyleşisi yayımlandı.

Perinçek, "ABD, Batı Asya'da yenildi. 2017 Eylül ayında sözde Kürdistan, aslında İkinci İsrail devletçiğini ilan etme amacıyla Barzanistan'da yapılması planlanan Referandum girişimi bozguna uğradı. Batı Asya ülkelerinin birliği ve silah kullanma iradesi başarılı oldu. General Kasım Süleymani'nin şehit edilmesinden sonra Sünnî ve Şii ayrımı zayıflamış ve Batı Asya ülkeleri ABD'ye karşı daha kararlı mevzilere girmişlerdir." dedi.

Perinçek, Amerika'nın İranlı General Süleymani suikastı sonrası yalnızlaştığını belirtti.
Perinçek, "ABD'nin bu terör eyleminin sonucuna bakıyoruz, kendi ayağına kurşun sıktı ve ABD'nin Batı Asya'dan çekip gitme süreci hızlandı. İran, ABD emperyalizminden korkmuyor ve kararlılığını sürdürecek! ABD içinde bölünme, İran içinde birleşme var. Dış cephede ise ABD yalnızlaşıyor, İran güç topluyor. Batı Asya ülkelerinin birleşmesi ve ABD'nin yalnızlaşması, Türkiye'nin ittifak birikimini güçlendirdi. Türkiye'nin Asya'ya yönelişi şimdi daha kararlı." ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek, "Türkiye'nin NATO tarafından aforoz edildiğini" söyledi.
Perinçek, "Türkiye, çoktan NATO'dan aforoz edildi. ABD güdümlü NATO, Türkiye'yi düşman kapsamında görüyor ve hedef alıyor. Türkiye ile Rusya ve hatta Almanya, Türk Akımı ve Kuzey Akımı ile birbirine bağlandı." dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı, Suudi Arabistan merkezli El Yaum gazetesine de röportaj verdi.
Perinçek, "Türkiye, Atlantik sisteminden ayrılıyor ve yükselen Asya uygarlığı içindeki konumuna yerleşiyor. Ülkemiz, ABD'nin Türkiye'yi bölme, sözde "Kürdistan" adı altında İkinci İsrail Devletçiği kurma planını bozdu. Öte yandan Türkiye,Doğu Akdeniz'de Mavi Vatanını savunuyor, egemenliğine ve enerji kaynaklarına sahip çıkıyor. Türkiye'ye yönelik baskıların ve tehditlerin nedenleri bunlar!" diye konuştu.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P