banner1199

banner1197

PKK'dan CHP'ye destek

CHP'nin "açılım" politikasına PKK'dan destek geldi. PKK yöneticilerinden Bese Hozat, CHP'nin "Açılım Meclis'te devam etmeli" şeklindeki tavrına destek verdi, "Biz buna katılıyoruz. " dedi. Hozat, CHP'nin Doğu ve Güneydoğu'daki terör operasyonlarına ilişkin tavrını da "olumlu" bulduklarını belirtti.

GÜNDEM 20.01.2016, 15:27 20.01.2016, 15:30
PKK'dan CHP'ye destek
CHP'nin "yerel yönetimlerde özerklik" konusunu "oy birliği" ile kabul ettiği kurultaydan sonra PKK'dan CHP'ye destek geldi.

PKK'nın yayın organı Med Nuçe'ye konuşan Bese Hozat, CHP'nin "Açılım Meclis'te devam etmeli" politikasına destek verdi. Hozat, "Biz buna katılıyoruz. Tabi ki Kürt sorunu Meclis'te çözülmeli." dedi. Hozat, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın, PKK'nın ve HDP'nin de muhatap alınması gerektiğini söyledi.

Hozat, CHP'deki ulusalcıların tamamen temizlenmesi gerektiğini savundu. "CHP içerisinde baştan itibaren sosyal demokrat kanat, belli bir sol kültürden gelen bir damar var. Bunların tutum ve yaklaşımları biraz daha olumludur." ifadelerini kullandı.

Hozat, CHP'nin Doğu ve Güneydoğu'daki terör operasyonlarına karşı tutumunu da olumlu bulduklarını söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (2)
demiray 4 yıl önce
Y-chp yönettimine ve Kilictarogluna yaziklar olsun milletin oylariyla Türk ulusuna ihanet ediyorsunuz tarih önünde naletle anilacaksiniz..... nalet olsun hepinize.
Veysel Appak 4 yıl önce
PKK nın yapmış olduğu bu açıklama CHP nin ATATÜRKÜN çizgisinde çıkmış olduğunu bir KANITIDIR.
YAZIKLA OLSUN.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P