banner1199

banner1197

PKK istedi, dekan TGB afişlerini indirdi

Ankara Üniversitesi DTCF'de terör örgütü PKK sempatizanlarının talebi üzerine DTCF dekanlığı, TGB afişlerini indirdi.

GÜNDEM 12.05.2017, 17:30 12.05.2017, 19:25

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde PKK terör örgütü sempatizanları TGB'nin 'İncirlik Üssü'ne El Konsun' afişlerinden rahatsız oldu. Terör örgütü PKK sempatizanlarının DTCF dekanlığından ricası üzerine DTCF dekanlığı harekete geçerek TGB afişlerini indirdi. 

Türkiye Gençlik Birliği Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi önünde açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.

TGB adına açıklama yapan TGB DTCF Başkanı Gözen Esmer'in açıklamasının tamamı şöyle:

"Değerli basın emekçileri ve Türk Milleti,

Bugün ülkemizin ve cumhuriyetimizin güzide fakültelerinden olan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde tanık olmaktan utandığımız bir olay yaşanmıştır.

Hafta başından beri sürdürdüğümüz “Eşkıya Yatağı İncirlik’e El Konsun” çalışmamızdan bazı çevreler rahatsız oldu. Bilindiği üzere Çarşamba günü PKK yardakçıları Cebeci Kampüsü’nde çalışma yürüten arkadaşlarımıza saldırmışlar ve cevaplarını almışlardı.

Saldırarak istediklerini alamayanlar bugün DTCF’de dekanlıktan talep ederek istediklerini almışlardır. Bunu söylemekten utanıyoruz.

Bu PKK’lı bozuntularının dün DTCF dekanlığıyla görüşüp taleplerini iletmesi üzerine, dekanlık okulda bizim çalışmamızı yasakladığını bildirdi. Ancak vatanseverlik yasak tanımaz. Hele hele vatansızların talebiyle koyulan yasakları yırtar geçeriz.
Bugün fakültemizde yine “Eşkıya Yatağı İncirlik’e El Konsun” afişlerimizi astık. Ancak dekanlığın verdiği emirle özel güvenlik birimleri tarafından afişlerimiz indirildi.

PKK’yı oldukça rahatsız eden bu afişler nasıl olur da DTCF Dekanlığını da rahatsız eder?

Dekanlığımızı buradan uyarıyoruz, aldığınız kararla PKK’nın rahatsızlığına ortak oluyorsunuz.

DTCF Dekanlığı derhal bu hatadan dönmelidir. DTCF, Atatürk’ün emriyle kurulan güzide bir fakültedir. PKK’ya ve kuyrukçularına, hatta dolaylı olarak Amerika’nın taleplerine boyun eğmez.

Suriye sınırında PYD’ye silahlar veren, namlularını Türkiye’ye çeviren, bombalarla ülkemizi dizayn etmeye çalışan ABD, bugün aparatlarıyla DTCF Dekanlığının basiretini bağlamıştır.

Dekanlık yönetimindeki hocalarımız bize alınmasınlar, gerçek budur!

Buradan bir dost sesi ile uyarıyoruz. Bu yanlıştan vazgeçin, vatansever öğrencileri karşınıza almayın!

Türkiye’den Amerika’yı ve onun kara gücü olan PKK temizlenecek. Biz de Türkiye Gençlik Birliği olarak üniversitelerimizde terör örgütlerine geçit vermeyeceğiz. "

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
Nadir Şener Hatunoğlu 3 yıl önce
PKK sapkınları bilsin ki yarın Kürt kardeşlerimiz darda kaldıklarında, yardımlarına CONİ değil, Türk vatandaşı koşacaktır. *matematikçi, bilim uzmanı*
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P