banner1199

banner1197

PKK'dan BDP'ye talimat

PKK Yöneticisi Murat Karayılan, Doğu ve Güneyoğu'da özerklik için BDP'ye talimat verdi. Karayılan, "Kürt siyasetçileri meydanlarda özerklik ilanı konusunda ortaya koydukları beyanlara sahip çıkmalı ve özerlik inşasına başlamalıdır" dedi.

GÜNDEM 06.04.2014, 14:14 06.04.2014, 13:30
PKK'dan BDP'ye talimat

PKK Yöneticisi Murat Karayılan, özerklik çalışmasının başlatılması için BDP'ye talimat verdi.

Talimatta, "Kürt siyasetçileri meydanlarda özerklik ilanı konusunda ortaya koydukları beyanlarında olduğu gibi şimdi bu beyanlara sahip çıkmalı ve özerlik inşasına başlamalıdır. Artık Kürt halkı özerk olmalıdır." denildi.

Karayılan; Diyarbakır, Batman ve Hakkari'deki seçim sonuçlarının BDP'ye uyarı olduğunu belirtti. Karayılan, "Bunu herkesin iyi okuması gerekmektedir" dedi. Murat Karayılan, 30 Mart yerel seçimlerinde bölge halkının özerkliği onayladığını da iddia etti.

Karayılan, AKP'ye Abdullah Öcalan'ın talepleri doğrultusunda müzakerelerin yasal çerçevede başlatılması çağrısında bulundu.

KCK Yöneticisi Sabri Ok da, "Kürt tarafının istediği müzakereyi yapmayacak olan AKP'nin geleceği de olmaz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
mustafa cenap 6 yıl önce
ahkam kesme kürt türk kardeştir ayrım yapan kalleştir türkiyede amerikanın taşronluğu sökmez birkere emperyalizme karşı çıkabiliyormusun...bu işte size en büyük ders kürt yoldaşlardan gelecek
ALBAY RAHMİ 6 yıl önce
bu ülke tek bayrak tek milet olarak kalmali diye düşünüyoru bir kürt bireyi olarak allah bu ülkenin yolunu aydin olsun
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P