banner1199

banner1197

PKK'ya şafak operasyonu

Diyarbakır'da 24 Mayıs'tan bu yana kapalı olan yolların açılması için PKK'lılara yönelik geniş çaplı operasyon başlattı. Şafak vakti helikopterlerle çok sayıda asker ve özel harekat timleri bölgeye indirildi. PKK'lıların kamp kurduğu bölgeye müdahale edildi. Açılan hendekler tek tek kapatıldı. Göstericilerin attığı el yapımı bomba nedeniyle de 5 asker yaralandı.

GÜNDEM 05.06.2014, 00:15 04.06.2014, 23:23
PKK'ya şafak operasyonu
Karakol yapımını bahane ederek faaliyetlerini atrıran PKK'lılara karşı jandarma ekipleri geniş çaplı operasyon başlattı.

Şafak vakti başlatılan operasyonda, helikopterlerle çok sayıda asker ve özel harekat timleri bölgeye konuşlandı. Sıkı güvenlik önlemleri alındı. Kirpi araçları operasyona eşlik etti.

PKK 24 Mayıs'tan bu yana Diyarbakır Bingöl karayolunda hendek kazarak yolu ulaşıma kapattı. Bölgeyle ulaşım kesildi. PKK'lılar, köy yollarına da dev kaya parçaları koyarak ilçelerle bağlantıyı kesti. Lice kırsalına çadır kurdu.

Güvenlik güçleri YDG-H üyelerinin başlattığı eylemi sonlandırmak için göstericilerin kamp kurduğu Lice Çağıl bölgesine müdahale etti. Fisovası bölgesinde göstericilerin açtığı çok sayıda hendek karayolarına ait iş makineleriyle kapatıldı.

Operasyon sırasında güvenlik güçlerine PKK'lılar el yapımı patlayıcı ve havai fişeklerle saldırdı. Güvenlik kuvvetleri göstericilere biber gazı, tazyikli su ile müdahale ederek, grupları dağıttı. Atılan el yapımı patlayıcı ve havai fişek nedeniyle 5 asker yaralandı.

Operasyon Diyarbakır ile sınırlı değildi. Güvenlik güçleri Bingöl'de de operasyon düzenledi. Jandarma ekipleri PKK'nın 2 gündür kapattığı Karlıova-Varto yolunu açmak için harekete geçti.

TOMA ve zırhlı araçlarla göstericilere müdahale edildi. Buna karşılık PKK'lılar da taş ve sopalarla karşılık verdi.

YDG-H üyeleri Şırnak'ta da olay çıkardı. Cizre ilçesinde de yüzleri maskeli göstericiler polisle çatıştı. PKK yandaşları Nusaybin Caddesi’ni trafiğe kapattı, Dörtyol kavşağına barikatlar kurdu. Göstericiler olay yerine sevk edilen polis araçlarına saldırdı.

PKK'lılar daha sonra Cizre Köprüsüne piknik tüpü düzeneğiyle hazırlanan bombalı tuzak kuruldu. Bomba imha uzmanları, düzeneği bombayı fünye ile etkisiz hale getirdi. Köprü yeniden ulaşıma açıldı. Olaylar sırasında bir çocuk yaralandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
melekuysal 5 yıl önce
ALLAH ASKERLERİMİZİN YARDIMCISI OĹSUN TERÖRİSLERİNDE KÖKÜ KURUSUN BU BASBAKAN BAŞIMIZDA OLDUGU SÜRE İÇERİSİNDE DAHA BAŞIMIZA NELER GELİR ALLAH BİLİR ALLAH İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIMIZA FIRSAT VERMESİN
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P