banner1199

banner1197

Putin: Hiçbir güç Rusya halkını köleleştiremeyecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Mayıs Zafer Günü dolayısıyla Kızıl Meydan’da düzenlenen geçit töreninde konuştu.

GÜNDEM 09.05.2017, 12:55
Putin: Hiçbir güç Rusya halkını köleleştiremeyecek

Dünyadaki hiçbir gücün Rusya halkını köleleştiremediğini ve köleleştiremeyeceğinin altını çizen Putin, şunları söyledi: “2. Dünya Savaşı, lider ülkelerin ayrışmaları ve radikal üstünlük ideolojisi yüzünden önlemedi. Tüm bunlar Naziler’in diğer ülkelerin kaderleri hakkında karar vermesine; kanlı, vahşice bir savaşı başlatmasına ve neredeyse tüm Avrupa ülkelerini kendi hedefleri için köle haline getirmesine neden oldu.”

‘BÜYÜKBABALARIMIZ AVRUPA’YA ÖZGÜRLÜK GETİRDİ’

“Sovyetler Birliği, imkânsızı başarıp 2. Dünya Savaşı’nın kanlı çarkını geriye çevirdi ve düşmanı gelmeye cüret ettiği topraklarımızdan kovdu. Babalarımızın, büyükbabalarımızın Avrupa’nın özgürlüğünü ve dünyada uzun süredir beklenen barışı getirdiğini unutmayacağız” diyen Putin, bu  zaferin insanlık tarihinde, aklın barbarlık üzerindeki zaferi olarak akıllarda kalacağı ve unutulmayacağını da söyledi.

‘ULUSLARARASI TEHDİTLERE KARŞI İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ’

Terör ve aşırıcılık gibi uluslararası tehditlere karşı tüm dünyanın birleşmesi gerektiğini yineleyen Putin,  “Terör, aşırıcılık, neo-nazizm ve diğer tehditlere karşı etkili bir mücadele gerçekleştirmek için uluslararası toplum çabalarını birleştirmeli. Böyle bir işbirliğine açığız” dedi.

Putin, Rusya’nın her zaman barış, eşit ortaklık yanlısı ve yaşamla insan doğasına karşı savaşa karşı güçlerin yanında olacağını da vurguladı.

‘RUS SİLAHLI KUVVETLERİ HER TÜRLÜ TEHDİDİ PÜSKÜRTEBİLİR’

Öte yandan Putin, Rus Silahlı Kuvvetleri’nin her türlü tehdidi geri püskürtme gücüne sahip olduğunu ve savunma potansiyelinin arttırılması gerektiğini kaydetti. Putin “Rus askeri her zaman olduğu gibi erkeklik ve kahramanlığını göstererek vatanı ve halkına yönelik her türlü tehdide karşı canını ortaya koymaya hazır” ifadelerini kullandı/Putin

Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P