banner1199

banner1197

Rektörler biraraya gelecek

Doğu ve Güneydoğu'daki üniversitelerin rektörleri, önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanı Efkan Ala ile güvenlik zirvesinde biraraya gelecek. YÖK'te yapılacak toplantıda PKK'nın üniversitelere yönelik tehdidi konuşulacak.

GÜNDEM 20.01.2016, 19:07 20.01.2016, 19:10
Rektörler biraraya gelecek
 Doğu ve Güneydoğu üniversitelerinin rektörleri, gelecek günlerde İçişleri Bakanı Efkan Ala ile güvenlik zirvesinde bir araya gelecek.

20'den fazla üniversite rektörünün katılımıyla YÖK'te yapılacak toplantının ana gündemi üniversitelerdeki terör olayları olacak.

Toplantıda bölücü terör örgütü PKK'nın üniversitelerdeki etkinliği ele alınacak, öğrenci olaylarının süreklilik kazanması için terör örgütünce yapılan çalışmalar kayda geçirilecek.

Toplantıda kampüs güvenliği, öğrenci giriş çıkışlarında yaşanan kimlik belgesi gösterme zorunluluğu gibi uygulamalarında gündeme gelmesi bekleniyor.

Olası bomba ve benzeri saldırılara karşı kampüs içinde sivil polislerin yer alması, Hakkâri ve Şırnak gibi illerde kampüs dışındaki yurtlara gidiş gelişlerde güvenlik takviyesi gibi konularında gündeme gelmesi bekleniyor.ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
11°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P