banner1199

banner1197

Rennan Pekünlü Komitesi'nden çağrı

Türkiye'nin Galileo'su Prof. Dr. Rennan Pekünlü 2 Ekim’de yeniden hakim karşısına çıkacak. İzmir'de dernekler Pekünlü için miting yapma kararı aldı.

GÜNDEM 20.09.2015, 18:26 20.09.2015, 18:27
Danıştay ve YÖK kararlarını uyguladığı için 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Rennan Pekünlü için 2 Ekim karar duruşması olacak.

Bu tarihi gün öncesi 40’a yakın örgütten oluşan Rennan Pekünlü Komitesi miting kararı aldı. 

Komitede yer alan örgütler önümüzdeki günlerde saha çalışmalarına başlayacak. 

İzmir'in merkez noktalarına masalar açılarak yurttaşlara laiklik mücadelesini sürdüren Rennan Pekünlü için bildiriler dağıtılacak. 

Çalışmalara İzmir Barosu, Tabip Odası, TÜMÖD, EGÖDER, TGB, CKD, Vardiya Bizde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kitle örgütünün de katılması bekleniyor. 

Rennan Pekünlü Komitesinin Sözcüsü Avukat İrfan Koçana yurttaşları 2 Ekim günü saat 15:00'da İzmir Bayraklı Adliyesi'ne çağırdı. 

Haber: Belma Yücel
Kamera: Akın Kara
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
küntay mete 4 yıl önce
Yerinde bir karar alınmasından gururlandım.CKD ve TGB nin masa kurma imza ve bildirim dağıtımındki kazanımlarını bilinmekte ve yine azimle bu görevde yerlerini alacaklarını ve Vardiya bizdenin Karşıyakadaki katılımcılarının çoğunlukta olduğundan, onlarında TGB karşıyaka iskelesi çarşı girişindeye destek olarak LATİFE hn müzesi veya Belediye önünde faaliyette bulunması etkili olacaktır. Benim çalışma alanım her zamanki yerimdir. iyi çalışmalar dilerim hep birlikte
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P