banner1199

banner1197

Rusya'dan kritik iddia: ABD, İngiltere ve Fransa saldıracak

Rusya, Amerika, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'nin İdlip kentinde kimyasal saldırı provokasyonuna hazırlandığını açıkladı. İngiletere tarafından özel eğitilen ajanların İdlib'e gönderildiğini açıklayan Rusya Savunma Bakanlığı, üç ülkeyi uyardı.

GÜNDEM 25.08.2018, 09:12 25.08.2018, 16:10

Astana üçlüsü Suriye'de adım adım çözüme yaklaşırken Batı'da telaş başladı. 

Amerika, Fransa ve İngiltere üçlüsü yine kimyasal silah yalanının gündeme getirdi. Ortak açıklamalar yapıldı, Suriye hükümeti üzerinden Astana bileşenleri tehdit edildi. 

Bu tespite ilişkin en somut açıklama Rusya'dan geldi. Rusya Savunma Bakanlığı, üçlü çetenin Suriye'de savaş hazırlığı yaptığını açıkladı. 

Rusya Savunma Bakanlığı, özel bir İngiliz askeri şirket tarafından eğitilen militanların İdlib'de olduğunu açıkladı. 

Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, yine bir kimyasal saldırı provokasyonu üzerinden Suriye'nin suçlanacağının altını çizdi. Koşenkov, İdlib'deki Tahrir el Şam militanlarının klorin dolu 8 tankeri, Cisr el Şuğur'da "kimyasal saldırı" düzenlemek için konuşlandırdığını açıkladı. 

İngiliz şirketin adını da veren Konaşenkov, "Olive'in rehberliğinde, zehirli maddeleri kullanabilmek için eğitilen bir grup militanın da İdlib'e vardı. Militanlar, Beyaz Miğferler'in kıyafetlerini giyip kimyasal saldırı kurbanlarını kurturma mizanseni yapmakla görevlendirildi." ifadelerini kullandı. 

Konaşenkov, ABD'nin 56 kruz füzesi taşıyan USS The Sullivans destroyerini Basra Körfezi'ne, B-1B savaş uçağını da Katar'daki askeri üsse konuşlandırdığını hatırlattı. 

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P