banner1199

banner1197

Sanayi üretimi rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, Ocak ayı sanayi üretim verilerini açıkladı. Verilere göre, sanayi üretimi son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi. Üretim bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,2 oranında azaldı

GÜNDEM 09.03.2015, 10:05 09.03.2015, 10:06
Sanayi üretimi rakamları açıklandı
Sanayi üretimi son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi. Üretim bir önceki yılın Ocak aynı ayına göre yüzde 2,2 oranında azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, Ocak ayında bir önceki aya göre madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinde yüzde 7.4 ve imalat sanayi sektörü endeksinde yüzde 1.4 azalma yaşandı.

Elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 1.1 arttı.

Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ise madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 11.5 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2.4 oranında geriledi.
Yorumlar (1)
Gürhan Salihlili 5 yıl önce
türkiye'nin üreten bir ülke olması için çok büyük yapısal reformlara ihtiyaç var. ne yazık ki bu işler kuran kursu ve imam hatip açmakla olmuyor. makarna bulgur üretmekten başka yapabileceği hiçbir iş olmayan insanlara teşvik, hibe, kredi vermekle de. makarna bulgur ekonomisinden çok da fazla birşey beklememek gerekir...
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P