banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Şanlıurfa'da Atatürk büstüne tahra ile saldırı

ŞANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde, başında sarık bulunan seyyar satıcı, Mehmet Malbora, 'Dinimizde putperestliğe yoktur' diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkıştı. Saldırgan, büstün yakınındaki İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan çıkan askerler tarafından etkisiz hale getirilerek, polislere teslim edildi.

GÜNDEM 30.07.2017, 15:44
Şanlıurfa'da Atatürk büstüne tahra ile saldırı

Şanlıurfa Siverek'te seyyar satıcı Mehmet Malbora, öğle saatlerinde resmi törenlerin yapıldığı Hasan Çelebi Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

Şalvarlı ve başında sarığı bulunan Mehmet Malbora, bir anda Atatürk büstünün bulunduğu alana çıkıp, elindeki tahra ile büste zarar vermeye başladı.

Elindeki tahrayla büste rastgele vurarak zarar veren ve 'Dinimizde putperestlik yoktur. Putperestliğe sahip çıkanlar peygamberin soyundan mıdır?' diye bağıran Malbora'yı görenler durumu polise bildirerek engel olmaya çalıştı.

Olanlar meydanın yakınındaki Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından fark edildi.

Hızla meydana gelen jandarmalar, elindeki tahrayı aldıkları Malbora'yı büstün olduğu bölgeden indirdi ve gelen polis ekiplerine teslim etti.

Gözaltına alınan saldırgan, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yorumlar (2)
Erman pamir 2 yıl önce
Serbest bırakılmamıştır kesin.
Yunus Emre 2 yıl önce
Fransız Mehmet mi desek! O sahibin emperyalist oyun kurucalara şöyle söyle, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları gönüllerde şanlı bayrakla birlikte göklerde. Böyle cahil kedini bilmez haddini bilmez geçmişini bilmez yaşadığı dinin ne olduğunu bilmezlerin oyunlarına türk milleti gelmez.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P