banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Şehit annesi: Ağlamayacağım, dik duracağım, düşmanı sevindirmeyeceğim

Ankara'da otopsileri tamamlanan Dağlıca şehitlerinden 4 askerimiz daha memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı. Törenler binlerce yurttaşın katılımıyla yapıldı. Konyalı Er Resul Coşkun'un annesi "Ağlamayacağım, dik duracağım, düşmanı sevindirmeyeceğim" dedi.

GÜNDEM 12.09.2015, 19:17 12.09.2015, 19:23
Şehit annesi: Ağlamayacağım, dik duracağım, düşmanı sevindirmeyeceğim
Dağlıca'da PKK'nın bombalı saldırısında şehit olan 4 mehmetçik daha son yolculuğuna uğurlandı.

Konya'nın 2 kahraman şehidi vardı. Er Resul Coşkun ile Piyade Er Muharrem Öksüz, sabah saatlerinde Memleketlerine götürüldü. Çoşkun’un annesi Sıdıka Coşkun, oğlunu asker selamıyla karşıladı, "Dik duracağım, ağlamayacağım" dedi.

23 yaşındaki Resul Coşkun için Selçuklu İlçesindeki baba ocağından helallik alındı. Şehit Konya Askerî Şehitliği'nde toprağa verildi.

Konya'nın diğer şehidi Piyade Er Muharrem Öksüz'dü. Törende şehidin Annesi Aliye Öksüz ile baba Ömer Öksüz’ün metanetli duruşu dikkat çekti. Törene, yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Öksüz, kılınan cenaze namazının ardından Divanlar Köy Mezarlığı'na defnedildi. 

Şehit olan 16 askerden Bakım Astsubay Çavuş Deniz Göçkün için Balıkesir'de tören düzenlendi. Şehidini  uğurlamak isteyen 10 bini aşkın yurttaş, baba ocağına akın etti.

Tunceli'de PKK'lıların saldırısında şehit olan Aydın Nazillioğlu'nun ailesi de törendeydi.Zağnos Paşa Camisi'nde yer kalmadı. Şehit Astsubay DEniz Göçkün törenin ardından Balıkesir Şehitliği'nde defnedildi.

Uzman Çavuş Harun Saltalı da Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde toprağa verildi. Vatandaşlar sık sık  'Kahrolsun PKK' sloganları attı.

25 yaşındaki Saltalı'nın 9 aylık bir kız çocuğu var.  

Şehit Harun Saltalı'nın naaşı götürüldüğü Asri Mezarlıktaki Garnizon Şehitliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P