banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Selin Sayek Böke, sokak çağrısını yineledi

CHP'de yaşanan gerilimin ardından parti içindeki görevlerinden istifa eden Selen Sayek Böke sokak çağrısını yineledi. Böke referandumdaki şaibe iddiaları karşısında tepki gösterenlere "Sokak haktır" sözleriyle destek verdi.

GÜNDEM 12.05.2017, 17:24
Selin Sayek Böke, sokak çağrısını yineledi

CHP'deki parti içi görevlerinden istifa eden Selin Sayek Böke, sokak çağrısını yineledi.

Referandumdaki şaibe iddiaları ve sandıktan evet çıkması karşısında tepki gösterenlere "Sokak haktır" sözleriyle destek çıkan Böke, CHP'nin, AKP’nin ortaya koyduğu siyaset karşısında ezilenlerin sesi olmakla yükümlülüğünü yeterince yerine getiremediğini savundu.

Cumhuriyet gazetesinden Çiğdem Toker'e konuşan Böke "Hayır, salt siyasi partilerin savunacağı bir mesele olamaz. Sokakta anayasal demokratik hakkınızı kullanamıyorsanız demokrasi eksik." dedi.

19 Nisan'da yaptığı "Meclis'ten çekilmek dahil birçok seçenek masada" açıklamasına değinen Böke "Hayır oyu verenlerin beklentisi siyasetçilerin hayıra nasıl gerekiyorsa öyle sahip çıkmasıydı. Merak etmeyin ne gerekiyorsa yaparız diyen bir siyasi kararlılıktı o." ifadelerini kullandı.

Meclis içi mücadeleyi yetersiz bulduğunu yineleyen Böke "Sokakta demokratik hakkını kullanmak için ben buradayım diyenlere, sokağın korkulacak değil, terörle özdeş değil, bir anayasal hak, demokrasinin en temel tarifi olduğunu anımsatan bir yeni siyaset zeminini sahiplenmek gerektiğini düşünüyorum." dedi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P