banner1199

banner1197

Şike kumpası operasyonu başladı!

Şike Davası'nda kumpas iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 28 ilde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında Şike, Ergenekon, Balyoz gibi kumpasları yöneten emniyet müdürleri, emniyet müdür yardımcıları, Fethullah Gülen’in avukatı, KPSS soruşturmasında da adı geçen üniversite rektörünün de bulunduğu 64 kişi hakkında gözaltı, 58 kişi içinde yakalama kararı alındı. Şuana kadar 38 kişi adreslerinden gözaltına alındı

GÜNDEM 19.04.2016, 09:32 19.04.2016, 16:07
Şike kumpası operasyonu başladı!

Türk futbolun darbe vuran Şike Davası'nın kumpas olduğu iddiaları üzerinde harekete geçen İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı operasyon düğmesine bastı. 

İstanbul merkezli olmak üzere 28 ilde eş zamanlı operasyonlara başladı. Operasyonun başında Başsavcı Vekili Fuzuli Aydoğdu var. 

Operasyonda aralarında rektör, gazeteci, emniyet müdürleri ve avukatların da olduğu 64 kişi hakkında gözaltı, 58 kişi içinde yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. Şuana kadar 38 kişi adreselerinden gözaltına alındı. 

64 kişilik gözaltı listesinde ilk sırada Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Odatv ve Şike gibi operasyonları yöneten emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Tufan Ergüder, Mutlu Ekizoğlu ve Yurt Atayün var.

Spor dünyasını derinden sarsam Şike operayonunu gerçekleştiren eski Organize Suçlar Şubesi Müdürü Mutlu Ekizoğlu, Eski TFF Tahkim Kurulu üyesi ve eski Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karakuş'da gözaltı listesinde. 

Şike Davası'nda F tipi örgüt bağı ise Fethullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli üzerinden kuruluyor. Listede göze çarpan isimler arasında KPSS soruşturmasında da adı geçen Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan ve hakkında yakalama kararı olan firari  Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da bulunuyor. 


 ulusalkanal.com.tr
 
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P