banner1199

banner1197

Şike kumpası operasyonunda 43 kişi gözaltına alındı

Şike kumpasına yönelik başlatılan operasyonda 43 kişi gözaltına alındı. 6'sı tutuklu 64 kişi hakkında yakalama kararı bulunan operasyonun A takımı olduğu belirtilen isimlere ulaşılamadı. Polis, Mutlu Ekizoğlu, Ekrem Dumanlı, Ahmet Davulcu ve Orhan Erdemli'nin de aralarında olduğu şahısları yakalamak için çalışmalara devam ediyor.

GÜNDEM 20.04.2016, 14:03
Şike kumpası operasyonunda 43 kişi gözaltına alındı
İstanbul merkezli 28 ilde eşzamanlı başlatılan ve 6'sı tutuklu 64 kişi hakkında yakalama kararı olan "Şike kumpası" operasyonunda 43 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan isimler sağlık kontrolünden geçirildi. Çok sayıda polisin katıldığı operasyonlarda  A takımı olarak nitelendirilen isimlere ulaşılamadı. 

Ergenokon kumpasının mimarlarından eski İstanbul Organize Suçlar Şubesi Müdürü Mutlu Ekizoğlu, Eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Davulcu, Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı,  KPSS soruşturmasında da adı geçen Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakuş, eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Likoğlu, Fethullah Gülen’in avukatı Orhan Erdemli,  MHP’ye yönelik şantaj kasetlerinde adı geçen Halil İbrahim Koca adreslerinde bulunamadı. 

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Odatv ve Şike gibi operasyonları yöneten emniyet müdürlerinin avukatlığını yapan Celalettin Mutlu ve Ali Çelik ile Eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı İbrahim Emre de operasyonda ulaşılamayan isimler arasında. 

Gözaltına alınan isimlerin emniyet sorguları devam ederken polis, hakkında yakalama kararı olan isimleri gözaltına almak için çalışmalarına devam ediyor. 


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
15°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P