banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Şırnak Valiliği'nden Cizre açıklaması

Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Cizre İlçesi'nde sosyal medyada yer alan güvenlik güçlerinin sokaklara bomba döşediği iddialarının azılsız olduğunu ve menfeze yerleştirilen patlayıcının imha edildiğini bildirdi.

GÜNDEM 12.09.2015, 20:15 12.09.2015, 20:15
Şırnak Valiliği'nden Cizre açıklaması
Açıklamada şöyle denildi: "Sosyal medya üzerinden paylaşılan bazı görüntülerde, ilimiz Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerimizin sokaklara bomba döşediğine dair asılsız paylaşımlarla birlikte, bir video görüntüsünün paylaşıldığı müşahede edilmiştir. Yapılan araştırma sonucunda, söz konusu videonun Cizre İlçesi'nde Madak Sokak, Şaprak Sokak ve Dayar Sokak kesişimde, Basisik Deresi'nin üzerinde bulunan ve Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca menfeze yerleştirilen yüklü miktardaki patlayıcının zararsız bir şekilde imha edilmek amacıyla, bölgeye giden Bomba İmha Uzmanı ve onu koruyan güvenlik güçlerimize ait 11.09.2015 tarihli görüntüler olduğu tespit edilmiştir:"

EL YAPIMI PATLAYICIDAN 1 KİŞİNİN ELİ KOPTU
Şırnak Valiliği, hastaneye götürülen 1 kişinin el yapıma patlayıcı nedeniyle yaralandığını belirtti. Açıklamada, "12.09.2015 günü saat 09.45 sıralarında ilimiz Cizre İlçesi'nde bir vatandaşımız aracı ile seyir halindeyken, tanımadığı kişiler tarafından durdurulmuş ve yaralı 1 şahıs tanımadığı kişiler tarafından aracına bindirilmiş olup, yaralı şahsı Cizre Devlet Hastanesi'ne ulaştırmıştır. Cizre Devlet Hastanesi'nden alınan bilgilere göre yaralının sağ elinin bileğinden koptuğunu ve sol ayak bileğinden yaralandığı görülmüş olup, ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Şahsın el yapımı patlayıcının elinde patlaması sonucunda yaralandığı değerlendirilmektedir" denildi.


DHA
Yorumlar (0)
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P