banner1199

banner1197

Son dakika haberleri! Balıkesir Dursunbey'de deprem oldu (Son dakika 21 Kasım 2019 Perşembe AFAD Kandilli Rasathanesi son depremler)

Balıkesir'de saat 15.15'te yerin 11 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Balıkesir'de bir deprem daha meydana geldi. Deprem, saat 15.27'de yerin 5.4 kilometre derinliğinde 3.5 büyüklüğünde gerçekleşti. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, "İlçemizde depremle ilgili bize ulaşan herhangi bir sıkıntı söz konusu değil" ifadelerini kullandı

GÜNDEM 21.11.2019, 16:24 21.11.2019, 16:24
Son dakika haberleri! Balıkesir Dursunbey'de deprem oldu (Son dakika 21 Kasım 2019 Perşembe AFAD Kandilli Rasathanesi son depremler)

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 15:15'te Balıkesir Badiç'te 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremin derinliği 11 kilometre olarak açıklandı.

BİR DEPREM DAHA OLDU

Balıkesir'de bir deprem daha meydana geldi.

Deprem, saat 15.27'de yerin 5.4 kilometre derinliğinde 3.5 büyüklüğünde gerçekleşti.

BİGADİÇ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Balıkesir'in Bigadiç ilçesi Belediye Başkanı İsmail Avcu, 3,9 büyüklüğündeki depreme ilişkin ilçelerinde olumsuz bir durumun bulunmadığını söyledi. 

Avcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki yapılarla ilgili depreme dayanıklılık konusunu belediye olarak göz önünde bulundurduklarını anlattı.

Avcu, "İlçemizde depremle ilgili bize ulaşan herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Umarız daha büyük depremlerle karşılaşmayız." dedi. 

Çevre ilçelerden Sındırgı'nın Belediye Başkanı Başkanı Ekrem Yavaş da mal veya can kaybıyla ilgili herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını dile getirdi. 

Depremin Türkiye'nin gerçeği olduğunu vurgulayan Yavaş, "Bununla ilçemizde uygun olarak yaşamak için inşaatlarımızı depreme dayanıklı şekilde yapıyoruz. Allah daha beterinden korusun." diye konuştu.

SON DEPREMLERİN LİSTESİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremleri de aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Tıklayınız

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremleri aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

Tıklayınız  

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P