banner1198

banner1199

banner1197

Son dakika haberleri! Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 4'e yükseldi! HDP kepenk indirdi

Diyarbakır'da dağa götürülmek istenen çocuğu için eylem yapan ve kararlı duruşu ile evladına kavuşan Hacire Akar, tüm Türkiye'nin tanıdığı bir isim oldu. Hacire Akar'ın "Gidin çocuğunuzu HDP'den isteyin" çağrısı yanıt buldu. Diyarbakır'da 4 aile daha HDP il binasının kapısına dayandı, zorla dağa götürülen çocuklarını geri istedi. HDP'liler ise evlatlarını isteyen ailelere saldırdı. Ailer, HDP/PKK'dan çocuklarını geri alana kadar eylem yapmakta kararlı

GÜNDEM 03.09.2019, 16:50 03.09.2019, 23:00

Hacire anne binlerce anneye cesaret verdi. HDP'nin Diyarbakır İl Binası önünden anaların isyan sesleri yükseldi. 

Hacire ana gibi Fevziye Çetinkaya'nın da 17 yaşındaki evladı kayboldu. Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen aile HDP binası önüne gitti. 

Evlatlarını terörün pençesinden kurtarmak isteyen ailelerin bu çığlığı gündeme damgasını vurdu. 

Yüreği acılı anne eşi ve çocukları ile Bağlar ilçesindeki HDP binası önünde oturma eylemine başladı.

Bir süre sonra HDP'li yönetciler Çetinkaya ailesini kaldırmaya kalkınca arbede çıktı. O dakikalarda kameralaraya yansıyan bu sözler HDP gerçeğini gözler önüne serdi. 

Çetinkaya ailesinin kararlı duruşu başka ailelere cesaret verdi. HDP il binası önünde eylem yapan aile sayısı 4'e çıktı. 


ulusal.com.tr

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P