banner1199

banner1197

Son dakika haberleri... Doğu Perinçek'ten Selçuk Özdağ'a cevap

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ’ın açık bir şekilde FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti ve ‘Gül, Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün siyasi ayağıdır’ sözüne açıklık getirdi. Türkiye’ye tehdidin ABD’den geldiğini ifade eden Perinçek, "Her cephede Doğu Fırat, Batı Fırat nereye baksak ABD’den geliyor. FETÖ de ABD’nin bir oyuncağı. 15- 16  Temmuz gecesi Türk- Amerikan savaşı yaşadık. ABD,  AK Parti’yi bölmeye çalışıyor. Neden? Çünkü Türkiye milleti ve devleti ile ABD’ye direniyor" dedi

GÜNDEM 18.07.2019, 18:06 19.07.2019, 00:41
Son dakika haberleri... Doğu Perinçek'ten Selçuk Özdağ'a cevap

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ’ın, TV5’te dün katıldığı programda söylediği ifadelere cevap verdi.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Doğu Perinçek Selçuk Özdağ’ın açıkça FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti.

Doğu Perinçek, Özdağ’ın açık bir şekilde FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti ve ‘Gül, Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün siyasi ayağıdır’ sözüne açıklık getirdi. Türkiye’ye tehdidin ABD’den geldiğini ifade eden Perinçek,” Her cephede Doğu Fırat, Batı Fırat nereye baksak ABD’den geliyor. FETÖ de ABD’nin bir oyuncağı. 15- 16  Temmuz gecesi Türk- Amerikan savaşı yaşadık. ABD,  AK Parti’yi bölmeye çalışıyor. Neden? Çünkü Türkiye milleti ve devleti ile ABD’ye direniyor” dedi.

"Eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ, TV5’te dün katıldığı programda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e eleştirilerde bulundu. Gazeteci Suat Toktaş’ın sorularını yanıtlayan Özdağ, Perinçek’in açıklamalarıyla Cumhurbaşkanı’na selam çaktığını iddia etti. Doğu Perinçek ise Selçuk Özdağ’ın açıkça FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti.

Davutoğlu ekibine yakınlığı ile bilinen Özdağ’ın açıklamaları üzerine açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Özdağ’ın açık bir şekilde FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti ve ‘Gül, Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün siyasi ayağıdır’ sözüne açıklık getirdi. Türkiye’ye tehdidin ABD’den geldiğini ifade eden Perinçek,” Her cephede Doğu Fırat, Batı Fırat nereye baksak ABD’den geliyor. FETÖ de ABD’nin bir oyuncağı. 15- 16  Temmuz gecesi Türk- Amerikan savaşı yaşadık. ABD,  AK Parti’yi bölmeye çalışıyor. Neden? Çünkü Türkiye milleti ve devleti ile ABD’ye direniyor” dedi.

Amerika’nın MHP’yi böldüğünü belirten Perinçek, Meral Akşener’in ABD tarafından MHP’den koparıldığını ve HDP PKK’nın yanına yerleştirildiğini belirtti. ABD’nin AK Parti ve MHP’den parçalar kopararak Türkiye’nin direncini kırarak kendi lehine olan güçleri kuvvetlendirmeye çalıştığını söyledi. Babacan,  Gül ve Davutoğlu’nun AK Parti’den koparılıp CHP’nin, İYİ Parti ’nin, HDP PKK’nın yanına mevzilendirildiğini belirtti.

Selçuk Özdağ’ın ‘Hangi delille?’ sorusuna yanıt veren Perinçek, “Ben bir sorgu savcısı değilim, emniyet sorgusu yapmıyorum. Mal meydanda. Babacan da, Gül de, Davutoğlu da ABD cephesinden siyaset yapıyorlar. Daha ne delili” dedi. Perinçek, “Selçuk Özdağ Bey çok açık bir şekilde ABD-FETÖ  cephesinden konuşuyor. Rahatsız olmuş, çünkü Babacanların, Güllerin, Davutoğluların kimliği bir kez daha şekilleniyor. Babacanı kim destekliyor?  ABD’den Demirtaş’a kadar herkes Babacan yanlısı” dedi. Davutoğlu başbakanlıktan uzaklaştırıldığı zaman ABD’de  Foreign Policy’nin, “ABD, Ankara’daki adamını kaybediyor” diye yazdığını söyleyen Perinçek, “ Selçuk Bey de kaybedenler arasında mevzileniyor. Ankara’yı da kaybettiler, Türkiye’yi de kaybettiler. Türkiye’nin geleceğinde onlara yer yok” dedi.

Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun Türkiye’nin karşısında durdukları için FETÖ’nün siyasi ayağı olduklarını belirten Perinçek, “ABD,  AK Parti’yi Türkiye tarafına geçtiği için hedef alıyor. ABD basını, ‘Erdoğan yeşil Kemalist oldu,  Perinçek’in yanına geçti’ diyor.” dedi. Özdağ’ın Fırat’ın doğusu, Kıbrıs ve Öcalan’a çiçek verdi açıklamalarına da yanıt veren Perinçek, “İddiaları yalan. Fırat’ın doğusu konusunda kendi müttefikleri bunları söyledi. Rauf Denktaş’a çok güvenirdim, en yakın arkadaşımdı. Öcalan’a ben çiçek vermedim o bana çiçek verdi. Türkiye’nin bütünlüğü için çok önemli bir iş yaptım. Öcalan da, ‘Doğu Perinçek beni ABD ve İsrail’in yanında yer alma diye uyardı” dedi."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P