banner1199

banner1197

Son dakika haberleri... Mehmet Hakan Atilla Türkiye'ye geldi! Bakan Berat Albayrak'tan ilk açıklama

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'yı taşıyan uçak İstanbul Havalimanı'na indi. Bakan Albayrak, yaptığı açıklamada "Çok güzel bir gün, hayırlı bir gün; güzel bir tatil yapacak dinlenecek. Hakan Atilla kardeşimizin şahsında ülkemizin ne güzel evlatlar yetiştirdiğine bir kez daha şahit oldum" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakan Atilla ile telefonda görüştüğü belirtildi

GÜNDEM 24.07.2019, 12:55 24.07.2019, 13:20
Son dakika haberleri... Mehmet Hakan Atilla Türkiye'ye geldi! Bakan Berat Albayrak'tan ilk açıklama

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türkiye'ye geldi. 

New York JFK Havalimanı'ndan havalanan Atilla'nın da içinde bulunduğu Türk Hava Yolları'nın TK 2 sefer sayılı uçağı, saat 11.30'da İstanbul Havalimanı'na indi. 

Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz'da tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison'a sevk edilmişti. 

Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" iddiasıyla ilgili ise Atilla'nın masum olduğuna karar vermişti.

Hakan Atilla'ya, İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla 32 ay hapis cezası verilmişti. 

ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016’da ABD’de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017’de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti.

ALBAYRAK'TAN İLK AÇIKLAMA

Bakan Albayrak, yaptığı açıklamada "Çok güzel bir gün, hayırlı bir gün; güzel bir tatil yapacak dinlenecek. Hakan Atilla kardeşimizin şahsında ülkemizin ne güzel evlatlar yetiştirdiğine bir kez daha şahit oldum" dedi.

ERDOĞAN, ATİLLA İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakan Atilla ile telefonda görüştüğü belirtildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P