banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Son dakika haberleri... Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na tepki çeken atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile kurulan Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı faaliyetlerine resmen başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından belirlenen ajansın yönetim kurulu üyeliğine adı FETÖ ile anılan Fettah Tamince'nin de atanması tepki çekti. Bu arada Ajansın Genel Müdürlüğüne atanan Nalan Apa, tepkiler üzerine görevinden istifa etti.

GÜNDEM 25.08.2019, 21:23 25.08.2019, 21:23

Ülke turizmini geliştirmek için "Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı" resmen kuruldu. Kurulma kararı 15 Temmuz 2019'da Resmi Gazetede yayımlanan ajansın ilk yönetim kurulu üyeleri de belli oldu.

İlk toplantısı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy başkanlığında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılan Ajansın Genel Müdürlüğüne, Nalan Apa getirildi.

Toplantıda yasa gereği seçimlerin yapılacağı 1 Ocak'a kadar yönetim kurulunun kendisi tarafından atandığını belirten Bakan Ersoy, görevi kabul eden kurucu üyelere teşekkür etti.

Toplantıda, ajansın yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oluru ile kurulan ajansın geçici yönetiminde yer alan bir isim dikkat çekti. O isim Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı ve Kurucusu Fettah Tamince'ydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ile birlikte otellerinde tatil yapmasıyla tanınan Tamimce'nin adı FETÖ ile anılmıştı.

Sözcü'nün haberine göre, FETÖ’nün kapatılan yayın organlarından Zaman Gazetesi’nin eski ortaklarından olan Tamince, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile Pensilvanya’da biraraya gelmişti.

Haberde Tamince'nin, FETÖ'cü TUSKON dahil KHK ile kapatılan bazı vakıflara üye olduğuna da dikkat çekildi. Tamince, yaklaşık 4 yıl önce FETÖ ile tüm bağını kestiğini açıklamıştı.

Bu arada Ajanstan ilk istifa haberi de geldi. Genel Müdürlük görevine getirilen Nalan Apa, AK Parti tabanında oluşan rahatsızlık nedeniyle görevinden 24 saat içinde istifa etti. Apa, 2013 yılında attığı bir twitte Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu hakkında hakarete varan ifadeler kullanmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Apa'nın istifasını kabul etti. 


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P