banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Son dakika haberleri... Türkiye ile Suriye masaya oturdu

Türkiye ve Suriye istihbaratlarının tepesindeki isimler Moskova'da sürpriz bir şekilde bir araya geldi. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ve Suriye Muhaberat Başkanı Ali Memlük Suriye'deki son gelişmeleri ele aldı. Zirveyi Ankara-Şam hattında "yeni bir başlangıç" olarak yorumlayan uzmanlar, Dışişleri seviyesinde de yeni görüşmelerin yapılabileceğini kaydetti. Sahaya hakim isimler, PKK/PYD ve ABD tehdidine karşı Türkiye ile Suriye'nin mecburi işbirliğine dikkat çekiyor

GÜNDEM 14.01.2020, 20:36 14.01.2020, 20:36
Son dakika haberleri... Türkiye ile Suriye masaya oturdu

"Libya" konulu diplomasi trafiği sürerken Moskova’da sürpriz bir görüşme yapıldı. Türkiye ve Suriye istihbaratlarının tepesindeki isimler Moskova'da bir araya geldi.

Ankara-Şam hattında daha önce de istihbari düzeyde temaslar yapılıyordu. Son zirve ise Moskova'da yapıldı. Haber, Suriye’nin resmi haber ajansı SANA tarafından duyuruldu. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ve Suriye Muhaberat Başkanı Ali Memlük bir araya geldi.

Habere göre görüşmede İdlib'teki son durum ve Soçi mutabakatının hükümleri ele alındı. Suriye tarafı Halep, Şam ve Halep-Hama arasındaki otoyolların açılması maddelerini hatırlattı. Ağır silahların teslim edilmesine yönelik hüküm de masaya getirildi.

Sahaya hakim isimlere göre görüşme, iki ülke arasında "yeni bir başlangıça" işaret ediyor.

Uzmanlar diplomatik seviyede de üst düzey görüşmelerin başlayabileceğine dikkat çekiyor. 

Sürpriz zirveyi Ulusal Kanal'a değerlendiren Emekli korgeneral İsmail Hakkı Pekin, PKK/PYD ve bölgedeki ABD tehdidine dikkat çekti.

Vatan Partisi Uluslarası İlişkiler Bürosu Başkanı Prof. Dr. Semih Koray da İdlib'deki düğümün ve mülteci sorununun Ankara-Şam hattında çözülebileceğini kaydetti. 

HABER:BUSE GENÇTÜRK KAMERA: UĞUR PİDECİ

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P