banner1199

banner1197

Son dakika: İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi'nden Eminönü kararı

Yargı, İstanbul Eminönü'ndeki balık ekmek satan teknelerin bir süre daha yerinde kalmasına karar verdi. İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediyesinin tekneleri tahliye etme kararını durdurdu. Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, teknelerin çevre düzenlemesi nedeniyle boşaltılacağını açıklamıştı.

GÜNDEM 01.11.2019, 11:30 01.11.2019, 19:32
Son dakika: İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi'nden Eminönü kararı

İstanbul'da balık ekmeğin uğrak noktası olan Eminönü'ndeki teknelerle ilgili yeni bir karar verildi. Sözleşmesi bittiği gerekçesiyle boşaltılacak olan teknelerle ilgili hukuki süreç başladı.

Tarihi Eminönü Turizm Balık Ekmek Kooperatifinin mahkemeye başvurması sonucu, İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi, teknelerin kaldırılmasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 1 Kasım için ihtraname gönderdiği 3 balık-ekmek teknesinin kaldırılma süresi uzadı.

Balık ekmeğin kültürel açıdan değerli olduğunu söyleyen,işletmeciler teknelerin kaldırılmasını istemiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geniş çaplı çevre düzenlemesi yapıldığını söyledi.

İmaoğlu, Eminönü'nde balık ekmek satışının devam edeceğini ifade etmişti.İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu şu açıklamayı yapmıştı:

"Bugün başka bir tasarruf var. Kimse İstanbul'un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul'un her noktasından İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz. Arkadaşlarım bu anlamda kalıcı, daha düzgün, daha doğru, daha iyi hizmet veren bir süreç tanımlamaya çalışıyorlar. Çok daha mutlu olacaklarını düşünüyorum. Kaldırma diye de bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler. Böyle bakıyoruz olaya. Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Balık ekmek lezzeti her yerde var. Orada da daha gelişerek daha güzel hale gelir."

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P