banner1199

banner1197

Sorumluluğu askere yıktı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türk Bayrağı'na PKK saldırısıyla ilgili, sorumluluğu bölgede görev yapan askere yükledi. Genelkurmay Başkanı ve Hava Kuvvetleri Komutanı'nın ihmali olduğunu düşünmüyorum" diyen Bozdağ, bölgede görevli askerin ihmali olduğunu ve hesabının sorulacağını söyledi.

GÜNDEM 10.06.2014, 14:39 10.06.2014, 13:48
Sorumluluğu askere yıktı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na bağlı kışlada Türk bayrağının bir PKK'lı tarafından indirilmesini değerlendirdi.

Saldırıyı alçakça diye nitelendiren Bozdağ, sorumluluğun Genelkurmay'da değil, bölgede görev yapan askerde olduğunu söyledi.

Bozdağ, "Bu, Türk bayrağına yapılmış alçakça bir saldırıdır. Sadece bayrağa değil, bayrağın temsil ettiği bütün değerlere yapılmış haince bir saldırıdır. Bu saldırıyı yapanların yakalanıp hukuka teslim edilmesi ve hesabının sorulması da hükümetimizin vazifesidir. Bayrağa uzanan el kimin eli olursa olsun o elin kırılması gerekir. Genelkurmay ile Hava Kuvvetlerinin kusurlu olduğunu düşünmüyorum. Orada görev yapanların ihmali olduğu açık, hesabı sorulmalı" dedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P