banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel gözaltına alındı

Gözaltına alınan sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel serbest bırakıldı. Tezel, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı

GÜNDEM 13.01.2020, 15:53 13.01.2020, 15:53
Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel gözaltına alındı

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, sabah saatlerinde gözaltına alındı. Tezel gözaltına alındığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. 

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evinde gözaltına alınan Tezel'in Emniyet'e götürüldü.

Tezel'in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, sabah saatlerinde gözaltına alınan Tezel’in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sosyal paylaşım sitesinden FETÖ'ye destek veren paylaşımlar yaptığı iddia edilen Tezel, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

ALİ TEZEL KİMDİR? 

1966 yılında İzmir'de doğdu. İlkokulu Ödemiş'te okudu. Eğitimine İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda devam etti. Daha sonra Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde 1985 yılında tamamladı ve aynı yıl Nevşehir'de sağlık memuru olarak göreve başladı.

1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etti.

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde çalıştı. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümünde eğitimine devam etti. 

SSK’da müfettiş yardımcılığı görevini yürüttü. 1998 yılında Sigorta Müfettişliği’ne atandı. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2008 tarihinde memuriyetten ve müfettişlikten istifa etti.

Akşam Gazetesi, SKY Türk Televizyonu, NTV, Habertürk gibi basın yayın kuruluşlarında uzun yıllar süren sosyal güvenlik programlarına imza attı ve bu alanda yazılar kaleme aldı. Ali Tezel halihazırda Tele1 kanalında ‘Ali Tezel’e soralım’ programında sosyal güvenlik sorularını yanıtlıyor.

Tezel’in aynı zamanda sosyal güvenlik sorularını yanıtladığı bir irtibat bürosu da bulunuyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P