banner1199

banner1197

Soylu paylaştı! "Yalanlar ve gerçekler bu videoda" HDP'li Ayşe Sürücü ne yazmıştı

HDP'liler yine yalana sarıldı. Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, polislerin "Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yaptığını" öne sürerek bir eve düzenlenen terör operasyonunu gölgelemeye çalıştı. HDP'nin yalanı İçişleri Bakanlığı'nın paylaştığı video ile çürütüldü

GÜNDEM 29.06.2019, 19:10 07.08.2019, 20:19

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü'nün sosyal medyadan yaptığı paylaşımın yalan olduğu ortaya çıktı.

Güvenlik güçleri Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bir eve operasyon düzenledi. 44 kilo 130 gram patlayıcıyı ele geçirildi. 8 kişi de gözaltına alındı.

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, bu operasyonun ardından polisleri hedef aldı, sosyal medyadan "Akp’li Belediyeni kepçesiyle avluyu yıkıp, meyve ağaçlarını sökerek evi darmadağın ediyorlar. Kuran-ı Kerim’e bile saygıları yok evi basan polisin!" ifadelerini kullandı.

HDP'li milletvekilinin yalanı çok geçmeden ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayın gerçek görüntülerinin yer aldığı bir video paylaştı.

Videonun ilk bölümünde, eve giden polislerin önce arama kararını okudukları, evdeki kitapları tek tek içlerine bakarak yerine yerleştirdikleri görülüyor. 

Videoda ayrıca evin bahçesinden çıkan patlayıcı ve bomba yapımında kullanılan malzemeler de gösteriliyor. 

Video "Kur'an-ı Kerim'i alet ettikleri bu tiyatro 44 kilo 130 gram patlayıcıyı saklamalarına yetmedi. Bu patlayıcıyla 4 Güvenpark, 1 Beşiktaş saldırısı gerçekleştirilebilir." mesajıyla son buldu. 

ulusla.com.tr
 

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P