banner1199

banner1197

Tahliye olamayanlar da var

Balyoz davasında 236 komutan hakkında verilen tahliye kararının ardından cezaevleri boşaldı. Komutanlar peşi sıra cezevlerini terk ederken 7 komutan Balyoz dışında tutuklu oldukları davalar nedeniyle özgürlüğe "merhaba" diyemedi. İşte o isimler.

GÜNDEM 20.06.2014, 15:34 20.06.2014, 14:47
Tahliye olamayanlar da var
Balyoz davası'nda 236 komutanın tahliyesine karar verilse de bazı isimler özgürlüğe merhaba diyemedi.

7 komutan, tutuklu bulundukları diğer tertip davalar nedeniyle cezaevinden çıkamadı.

Tuğamiral Şafak Yürekli, Deniz Kurmay Albay Fahri Yavuz Uras, Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, Kurmay Albay Mehmet Aygün ve Yarbay Seyfettin Alevcan, İstanbul Askeri Casusluk davasından hükümlü oldukları için tahliye olamadı.

Emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok da Hipnoz Davası'ndan hüküm giymesi nedeniyle tahliye olamadı. Üçok, Kayseri'de Türk Ordusu'ndan belge çalan ve sahte belge üreten Fethullahçı astsubayları yakalamış ve iddianame yazma aşamasında tutuklanmıştı. Fethullahçı astsubaylar suçlarını itiraf edince, tertipçiler bilim dışı bir şekilde hipnoz suçlamasını ortaya atmıştı.
 
Tahliye sevincini yaşayamayan bir diğer isim Albay Ahmet Gökhan Rahtuvan oldu. Sanıklar arasında yer alan ancak Balyoz Davası'nda yargılaması yapılmayan Rahtuvan'ın dosyası karışıklık nedeniyle bulunamadı.

Cezaevinde kalan komutanların tutuklu oldukları dosyalar için tahliye başvurusunda bulunacakları öğrenildi.


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P