banner1199

banner1197

Tayyip Erdoğan'dan ABD'ye IŞiD telefonu

Irak'taki gelişmeler, Ankara'daki diplomasi trafiğini de hızlandırdı. Başbakan Erdoğan, önce Amerikan Başkan Yardımcısı Biden, ardından Almanya Başbakanı Merkel ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, Amerika'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Samantha Power’ı da makamında kabul etti. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Iraklı mevkidaşı Hoşyar Zebari ile telefon görüşmesi yaptı.

GÜNDEM 11.06.2014, 23:02 12.06.2014, 16:31
Tayyip Erdoğan'dan ABD'ye IŞiD telefonu

Irak'taki IŞİD saldırıları, Başkent'teki diplomasi trafiğini de hızlandırdı.

Başbakan Erdoğan, dün Amerikan Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan'ın, gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunduğu açıklandı.

Beyaz Saray'dan da görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı. Amerika, Türk görevliler ve ailelerinin bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Açıklamada, "IŞİD tehdidi karşısında mücadele etmek için birlikte çalışma noktasında, Irak ulusal ve Kürt güvenlik güçlerinin çabalarının desteklenmesi çağrısında bulundu" ifadeleri yer aldı.

Erdoğan bugün de Amerika'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Samantha Power'ı kabul etti. Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan görüşmenin 1,5 saat sürdüğü açıklandı.

Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile de telefon görüşmesi yaptı. Başbakanlık, "Musul’daki son olaylar ve vatandaşların zarar görmeksizin yurda dönüşlerini sağlamaya yönelik çalışmalar hakkında Merkel’e bilgi verildiğini" açıkladı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Iraklı mevkidaşı Hoşyar Zebari ile görüştü. Zebari'nin, görüşmede merkezi yönetim ve bölgesel Kürt yönetiminin teröristlere karşı ortak mücadele kararlılığını Davutoğlu'na ilettiği öğrenildi.ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (1)
Timur 5 yıl önce
is aynen çuval meselesine döndü, ehh hani seçimden önce tvler'de ben lafa degil icraata bakarim diyenler gördünüzmü icraati ? iste devlet yönetmesini laftan baska ileri gidemeyenlere verirseniz daha çok bayragimiz indirilir, insanimiz ¨%olür ! icraatmis !
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P