banner1199

banner1197

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan yeni açıklama

GÜNDEM 26.04.2016, 17:46 26.04.2016, 18:20
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan yeni açıklama

Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın dün söylediği 'Laiklik yeni anayasada olmamalı' sözleri büyük tartışma yarattı. MHP ve CHP'den sert tepki geldi. Kahraman akşam saatlerinde yeni bir açıklama yaptı, "Şahsi düşüncelerimi ifade ettim" dedi.

Kahraman'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

-Şahsi düşüncemi ifade ettim.

-Konuşmamın farklı değerlendirilmesi masum bir tavır değildir.

Ayrıntılar geliyor

KAHRAMAN NE DEMİŞTİ?

Kahraman'ın tartışma yaratan sözleri şöyleydi: "1982 Anayasası'nın herhangi bir yerinde Allah lafzının geçmediğini kaydeden Kahraman, "Anayasa inanca göre tasnif edildiğinde, bu 82 Anayasası da, 61 Anayasası da dindar anayasalardır. Neden? Resmi tatiller, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı'dır. Din dersleri mecburidir ve inanca dayalı bir yapısı vardır. Yani seküler değildir, dindar anayasadır. Laiklik tarifi de ona göre olmalıdır. Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye'de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım"

Yorumlar (4)
Recep Topbaşı 4 yıl önce
Burdan bişey derdim ama ben söyleyince yasa dışı oluyor. Adamlar resmen anayasal suç işliyorlar tık yok. Burdan suç duyurusunda bulunuyorum: Anayasal suç işlenmiştir. Hemde yeminli bir vekil tarafından. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Hukukçularımızı göreve çağırıyorum.
nasuh sarı 4 yıl önce
Dindar ve müslüman gibi görünüp,dinden imandan rant sağlayanların,tek düşmanı laikliktir.Laiklik demokrasinin ve insan onurunun tek koruyucusudur.Bilhassa laiklik felsefesi ile kadınlarımız kölelikten hanımlığa yükseltilmiştir. kadınlarımız laikliği korumalıdırlar.
sehmus 4 yıl önce
sudi arabistanda kadinlar araba kullanamiyor yasak
laiklik demokrasinin olmazsa olmazi din ve politika ayri tutulmali
kuvvetler ayriligi sart
usilus 4 yıl önce
MaşAllah mübarek
14°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P