banner1199

banner1197

TBMM'de tehlike gerginlik!

İç Güvenlik Paketi görüşmelerinin devam ettiği Meclis Genel Kurulu karıştı. MHP'li Lütfü Türkkan'ın, AKP'li vekillerle yönelik "'Teröristlerle yorganın altındasınız'" sözleri ile başlayan tartışma kavgaya dönüştü. MHP'li Türkkan salondan ayrıldI. Türkkan'ın söylediği sözler nedeniyle 2 oturuma katılmaması genel kurul tarafından oylanarak kabul edildi.

GÜNDEM 05.03.2015, 15:28 05.03.2015, 15:35
TBMM'de tehlike gerginlik!
 TBMM Genel Kurulu'nda, İç Güvenlik Paketi'nin görüşmeleri sırasında ortalık karıştı. Tüm gün süren görüşmeler gecede devam etti. Bu sırada MHP'li Lütfü Türkkan'ın, .... ile  ilgili AKP'li vekilleri hedef alan sözleri gerginliği neden oldu. 
MHP'li Türkkan'ın, "Utanmıyor musunuz siz, terörist başı ile al takke ver külah berabersiniz.’ Sabah beraber kahvaltı yapıyorsunuz, akşam yorganı beraber üstünüze çekiyorsunuz. Teröristlerle yorganın altındasınız” ifadeleri tepkilere neden oldu. Karşılıklı sözlü tartışmaya dönüşen gerinlik bir süre sonra kavgaya dönüştü. 

Meclis Genel Kurulu'nda birbirine giren AKP'li ve CHP'li vekilleri CHP'liler ayırdı. AKP'liler zaman zaman “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları attı.

Kavga sakinleşmeyince Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, oturuma 1 saat ara verdi. AKP'li vekiller bu kez Mumcu’nun oturuma 1 saat ara vermesini protesto etti. Ara sonrası tartışmalara devam edince Türkkan salonu terketti. 

Türkkan'ın salonda ayrıldıktan sonra söylediği sözler nedeniyle 2 oturuma katılmaması genel kurul tarafından oylanarak kabul edildi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
melsa 5 yıl önce
adam haklı, aponun fikrini alma işi fazla abartılmadı mı? lozan bile bundan daha kısa sürdü...ne anlaşması yapılıyor böyle bu kadar detaylı ve uzun...size bunu verelim bize bu kalsın mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P