banner1199

banner1197

Terör bir telefon kadar yakın!

GÜNDEM 17.06.2014, 08:39 17.06.2014, 13:53
Terör bir telefon kadar yakın!
Korkunç fotoğraflar paylaşan IŞİD terör örgütü kendi saflarına katılmak isteyenlere de aracı oluyor.

IŞİD’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan militanları, sosyal medya üzerinden her geçen gün daha sert paylaşımlarda bulunuyor. E.T. adlı bir Türk militan, Irak’taki olaylar sırasında gerçekleştirdiği “kafa kesme” görüntülerini paylaştı. Cumhuriyet gazetesinden Meltem Yılmaz'ın haberine göre,Türkiye üzerinden cihada katılmak isteyenler için ilgili kişinin ismi ve telefon numarasını da kendi hesaplarında açık bir şekilde paylaşıyor.

IŞİD’in binlerce Türk militanı, sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirdikleri eylemlere dair fotoğraf, video ve yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Son olarak E.T. adlı bir Türk militanın Facebook üzerinden yaptığı paylaşım ise görenlerde şok etkisi yarattı. Konya Ereğli doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan E.T, 13 Haziran günü yaptığı paylaşımda İslam’a küfrettiği gerekçesiyle kafasını kestiği 30 yaşlarında bir erkeğin görüntülerini paylaştı.

Fotoğrafın altına “Bu kâfir Allah subhanehu ve tealaya küfür eden bir kâfir cezası ölüm ve işte sonu” ifadelerini kullandı. Arkadaşlarından birinin “Bu adam sırf küfürden dolayı mı ölüme çarptırıldı? Müslüman ama küfrettiği için mi?” şeklindeki sorusuna ise, şu yanıtı verdi: “Allah’a küfür edenin cezası ölümdür. İslam’da sadece küfür etmesi yeter olun için şeriat bu.” Öte yandan E.T, profil bilgisinde ise kendisi hakkında ise şu ifadeleri kullanıyor: “Ne bakıyorsun işim yok diye işi olan ne yapıyor. Tüm fitne, kadın fitne, çocuk fitne dünya olmuş fitne. Niye çalışayım boşa? İlk ve son Allah, ebedi olan Allah, dönüş Allah’a çalış ama Allah için çalış inşallah.”

‘Yetkili kişi’ telefonu


IŞİD’in Türk militanlarının profilinde ayrıca, Türkiye’den "cihata" katılmak isteyenler için “yetkili” kişinin telefon numarası paylaşılıyor. Paylaşımda, ilgili kişinin telefon numarası ve isminini yazan militanlar, "cihata" katılmak isteyenlerin ona ulaşması gerektiğine işaret ediyor.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P