banner1199

banner1197

TGB: Biz sana vali olamazsın demedik, mani olamazsın dedik!

GÜNDEM 10.03.2015, 12:08 10.03.2015, 17:52
TGB: Biz sana vali olamazsın demedik, mani olamazsın dedik!

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), daha önce Çanakkale Valisi Ahmet Çınar tarafından 18 Mart 2015 günü Gelibolu Tarih Alanı’nın ziyaretçilere kapalı olacağına dair yayınladığı genelgeyi geri çekmesi üzerine bir basın açıklaması düzenledi.

TGB adına basın açıklaması yapan TGB Genel Başkan Yardımcısı Yadigar Özen, “Genelgeler ve yasak duyuruları havada uçuşurken, dün Çanakkale Valisi Ahmet Çınar konuyla ilgili bir açıklama daha gerçekleştirdi. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar 18 Mart 2015'te Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılında bölgeye ziyaretlerin yapılabileceğinden ve herhangi bir yasağın söz konusu olmadığından bahsetmeye başladı. Kamuoyununda bildiği gibi Türkiye Gençlik Birliği olarak 3 Şubat 2015 ve 22 Şubat 2015 tarihlerinde Çanakkale yasağını çiğneyeceğimizi ilan etmiştik. Hemen ardından da ülkemizin neredeyse bütün üniversite ve liselerinde çalışmalar yürütmeye başladık. İşte Vali Çınar'a 31 Aralık 2014 günkü genelgesini değiştiren durum da budur.

Bilindiği gibi 19 Mayısları, 29 Ekimleri yasaklamaya kalkışmışlardı. "Kalkışmışlardı" diyoruz çünkü yasakları tutmadı, yasaklayamadılar. Türk genci, halkla birleşerek o büyük kitlesel eylemlere imzasını attı. Milli kimliğimize, tarihimize, değerlerimize yapılan saldırıları püskürterek ve söz konusu değerleri daha da bilince çıkararak cumhuriyetin yıkım sürecini durdurduk.

İlan etmiştik. Kimse Türk Gençliğine Çanakkale Zaferini kutlamayı ve şehitlerini anmayı yasaklayamaz demiştik. Tarihe not düşüyoruz, yasağı koyan AKP, kaldıran gençliktir. Ve buradan ilan ediyoruz: ey AKP iktidarı, attığın adıma dikkat et, gençliği karşısına alanlar er ya da geç geri adım atmak zorunda kalır. Çünkü bu millet hala yedi düveli yenen millettir, gençlik de geri dönmeyi düşünmeden vatan şarkıları söyleyerek siperlere koşan gençliktir.” dedi.


Kamera: Mevlüt AydoğanTGB: Biz sana vali olamazsın demedik, mani... paylaşan: ulusalkanal ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P